18.6.2024

Naše mládežnické týmy se rozloučily se sezónou 2023/2024 a poslední report nesmí chybět.

U19

TJ Valašské Meziříčí1. SK Prostějov 4:4 (3:1), 15.6.2024, 10.00 hod.

Branky: 1. a 53. Šimurda, 31. a 41. Barbořák – 35. Černoch, 59. a 74. Kaštyl, 88. Macháň

Sestava: Svak (60. Krejčíř) – Petřek, Nohavica, Jašíček (50. Bětík), Hruška – Kurinec (50. Sedlák), Hanáček – Šimurda, Zedek, Zahradník (50. Malíř) – Barbořák

Z první akce utkání jsme se ujali vedení po brance Šimurdy, a ještě několikrát si vypracovali možnosti k jeho navýšení. Povedlo se to až po půl hodině po prodloužení vyššího míče Barbořákem do sítě. Hosté po několika minutách sehráli křídelní akci a centr usměrnili hlavou do naší branky. Na snížení domácí odpověděli gólem Barbořáka čtyři minuty před poločasem.

Ve druhém náš tým skóroval v 53. minutě, střílel Šimurda, a vedení 4:1 nám mělo dát klid do zbytku zápasu. Klidu bylo nakonec hodně a Prostějov nás vyklidnil třemi góly do remízy 4:4.

Závěrečný zápas byl z několika hledisek trochu specifický, ale i tak je ztráta výrazného vedení naprosto zbytečná.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí – 1. SK Prostějov 2:3 (1:1), sobota 15.6.2024, 12:15 hod.

Branky: 33‘ Šulák, 51‘ Pečiva – 7‘ Prostějov, 48‘ Prostějov, 64‘ Prostějov

Sestava: Sovák (75‘ Orel) – Krůpa Dominik (46‘ Krůpa Jan), Vašíček, Novosad, Kostka (75‘ Guráš) – Zubík, Pečiva, Šulák (66‘ Vávra) – Glamoš (83‘ Staněk), Dohnálek, Květák

Rok uběhl jako voda a najednou zde byl náš poslední zápas ročníku 2023/2024. Náš cíl byl se rozloučit dobrým kolektivním výkonem, podpořený vítězstvím. V šesté minutě jsme inkasovali střelou z penaltového puntíku po centru ze strany. My jsme pak odpověděli Šulákem. Dohnálek obešel hráče hostí po straně, nahrál Šulákovi pod sebe a ten i díky šťastné teči brankáře srovnal na 1:1. První půle přinesla šance na obou stranách a do šaten se tedy šlo za nerozhodnutého stavu. Do druhého poločasu jsme nenaskočili dobře. Druhý poločas přinesl velmi rychlý gól. Individuální akce hráče hostí a pěkný obstřel znamenal vedení Prostějova 2:1. My jsme ale nezaháleli a odpověděli raketově. Krásnou součinností při zakládání akce od brankáře jsme se dostali až do poslední třetiny hřiště. V tu chvíli Pečiva ze svého repertoáru vytáhl krásnou individuální akci, vběhl do vápna soupeře a obstřelem na zadní tyč srovnal na 2:2. Další pěkná součinnost dvou hráčů byla viděna od Prostějova, a to znamenalo jeho vedení 2:3. My jsme se bohužel už navíc v tomto utkání nezmohli, a ačkoliv celkově se jednalo o velmi vyrovnané utkání, tak posledních 20 minut jsme už nebyli tolik nebezpeční. I tak se ale dalo na utkání najít jak spoustu pozitiv, tak i negativ. S trenérem Tichým bychom znovu, a ne naposledy, chtěli klukům velmi poděkovat za uplynulý rok. Byla to jízda!

Radomír Kapusta

U13

FK Třinec - TJ Valašské Meziříčí 15:1 (8:0)

Branky: Michal Neťuka

U11

2013 znovu třetí nejlepší v okrese Vsetín

Tak jsme třetí no a co...! Přestože jsme v celém finálovém turnaji neprohráli, naši jízdu bohužel zastavily v semifinále pokutové kopy a stejně jako loni jsme i letos dokázali získali a obhájit bronzové medaile.

Do základní skupiny nám byly nalosovány mužstva TJ Vidče, TJ Sokol Podlesí, TJ Sokol Valašská Bystřice, TJ Tatran Halenkov a TJ Sokol Valašská Polanka. Ve všech zápasech jsme dokázali zvítězit, ale průběh jednotlivých utkání jsme si udělali zbytečně komplikovaný. Chtěli jsme do finále, tak moc, že nám to svazovaly nohy. Do defenzivy jsme pracovali dobře, tady jsme výraznější problém neměli a z pěti zápasů jsme dostali jen dva góly. To se ovšem nedá říct o útočné fázi. Byli jsme strašně netrpěliví v zakončení a to, co jsme dnes dokázali v každém zápase zahodit, bylo do nebe volající.

"Kluci dneska chtěli ukázat sílu, v každém zápase chtěli vyhrát, strašně moc, žili si svůj finálový sen, který byl strašně blízko a měli jsme jej minutu před koncem semifinále na kopačkách..." Jan Blabla, trenér

V semifinále nás čekal Rožnov. Ve vyrovnaném zápase mohl jako první vstřelit gól soupeř, ale pomohla nám tyč, minutu před koncem zápasu jsme pak mohli rozhodnout my, ale netrefili jsme prázdnou bránu a o finalistovi musely rozhodnout penalty. V těch se štěstí přiklonilo na stranu Rožnova a nás tak po velkém zklamání, kdy si kluci pobrečeli, čekal jen zápas o třetí místo.

V něm jsme podruhé v turnaji dokázali stejným výsledkem jako v základní skupině porazit Vidče a po roce jsme obhájili bronzové medaile za konečné třetí místo.

Spolu s pohárem jsme si ale odvezli i dvě individuální ocenění, když nejlepší brankařem turnaje byl vyhlášen Honza Blabla a do "All Star" týmu turnaje byl tajnou volbou všech trenérů zvolen Dany Kleindorf.

Děkujeme pořadatelům za krásný turnaj a krásné hřiště, děkujeme rodičům za podporu a gratulujeme vítězi turnaje VKK/Nový Hrozenkov stejně jako klukům z Rožnova.

Za ValMez nastoupili:
Jan Blabla, Adam Křížek, Jáchym Černoch, Daniel Kleindorf, Jakub Kanitra, David Kalus, Tomáš Daněk, Nikolas Ondruch, Eliáš Trochta, Nicolas Alex Topič, Ondřej Žlebek

Výsledky ve skupině:

Vidče 2:1 (Kanitra, Topič), Podlesí 2:0 (Topič, Žlebek), Valašská Bystřice 3:0 (Žlebek, Kanitra, Kleindorf), Halenkov 3:0 (Kleindorf 2x, Ondruch), Valašská Polanka 5:0 (Topič 3x, Kleindorf 2x)

Výsledky vyřazovací části:

semifinále Rožnov p.R. 0:0/0:1 (pen.), o třetí místo Vidče 2:1 (Kleindorf 2x)

Jan Blabla

U9

Zahráli jsme hodně utkání s výborně obsazeným turnajem. V Liptále mají krásný sportovní areál kde se vždy cítíme super a rádi tam jezdíme.

Roman Štěrba

U8

Nedělní turnaj o 20ti týmech v Racibórzi jsme si za odměnu celé sezóny jeli užít kousek za hranice.

Nenechali jsme se zaskočit jak velikostí míče č. 4., malou domů, anik jiným brankovištěm.

A ve skupině jsme skončili na krásném druhém místě. Do odpolední části jsme šli již proti kvalitnějším soupeřům. Herně jsme drželi krok, malinko jsme doplatili na točení brankářů. Ale to z dlouhodobého hlediska je stále pro naše kluky přínos. Kluci se umístili v první polovině turnaje, tudíž spokojenost a zároveň správná konfrontace oproti OFS kde v poslední době měli výhru za výhrou. Zároveň to byl náš poslední turnaj s klukama, kdy jsme v týdnu uspořádali ''ukončenou'',zahráli fotbálek rodiče vs. kluci, opekli jsme buřty a předali diplomy s pohárky pro Šampióny U8. Klukům přejeme do nové sezóny plno fotbalových úspěchů, hlavně nové parťáky ročníku 2016 a ať je to baví.