Víkendové zápasy naší mládeže

28.5.2024

Další mistrovský víkend máme za námi a jako obvykle se pojďme podívat, jak se našim týmům dařilo.

U19

TJ Valašské Meziříčí - SKHS Kroměříž 8:2 (4:1), pátek 24.5.2024, 15 hod.

Branky: 33. Zedek, 41. Malíř, 42., 43. a 71. Barbořák, 63. Pečiva, 78. Nohavica, 90. Hanáček – 6. Gabriel, 87. Zmeškal

Sestava: Svak – Petřek, Nohavica, Kovář, Novosad (64. Bětík) – Malíř, Sedlák (61. Zubík) – Hruška (46. Hanáček), Zedek (61. Šulák), Šimurda (46. Pečiva) – Barbořák

V úvodu utkání jsme se dopustili chyby v rozehrávce a od šesté minuty prohrávali. Ve čtrnácté minutě šli hosté do deseti po faulu na Barbořáka. Půl hodiny nám trvalo, než jsme se dostali do zápasu a Zedkem vyrovnali. Z precizně zahraného trestného kopu nás dostal do vedení Malíř a dvěma zásahy po zisku míče při soupeřově rozehrávce nás uklidnil Barbořák. Po poločase už jsme měli zápas plně pod kontrolou a navyšovali skóre. Branky přidali střelou k tyči Pečiva, hattrick završil Barbořák, standardní situaci dohrál Nohavica. Soupeř v 87. minutě korigoval, ale poslední slovo měl Hanáček.

Zbývají tři zápasy a budeme chtít naplno bodovat, abychom zůstali nejhůře na současném pátém místě.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí  – SKHS Kroměříž 4:0 (2:0), pátek 24.5.2024 17:00

Branky: 11‘ Dohnálek, 25‘ Pečiva, 54‘ Glamoš, 75‘ Zubík

Sestava: Krůpa Jan – Vašíček (77‘ Novosad), Motošický, Fárek, Krůpa Dominik – Tichý, Pečiva (77’ Vávra),

Zubík – Glamoš (74‘ Orel), Dohnálek (77‘ Sovák), Šulák (65‘ Květák)

Odkaz na záznam utkání:

Prvních 10 minut utkání bylo velmi vyrovnaných. V 11‘ minutě využil Dohnálek napadání hostující obrany od Pečivy a po nedorozumění obránců hostí střelou z otočky prostřelil hostujícího obránce i brankáře. V tomto zápase jsme byli velmi aktivní. Naše vysoké napadání nutilo obranu hostí pod tlakem hrát dlouhé míče. Jeden takový vystihl Glamoš, který přihrál Pečivovi a ten krátkou kličkou a střelou ke vzdálenější tyči z okolí pokutového území zvýšil na 2:0. Z původně nenápadného napadání od Dohnálka, který se nejen v této situaci, ale i celé utkání vydával na hranu diskomfortu, stál dobře postavený Glamoš, který vystihl nepřesnou přihrávku obránce Kroměříže, navedl si míč do středu hřiště a po kombinaci s Pečivou levou nohou zakončil na vzdálenější tyč a zvýšil tak na 3:0. Naše aktivita byla po celý zápas velmi vysoká. Tuto aktivitu dokázali udržet i všichni střídající hráči, kteří přišli na plac. V 75. minutě se zblokovná střela Dohnálka odrazila k Zubíkovi a ten zpoza pokutového území propálil gólmana hostí na přední tyč. Naši kluci si od začátku utkání šli za svým cílem a dobrou hrou a kvalitním výkonem za to byli odměněni třemi body.

Radomír Kapusta.

U15

TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 2:2 (2:1)

Branky: Antonín Guráš, Nikolaos Kokinopulos

Vzhledem k naší situaci v tabulce jsme udělali maximum pro to, abychom výborně herně vybaveného soupeře SK Hranice co nejvíc potrápili a pokusili se naší bojovností získat potřebné body pro záchranu. Už v týdnu jsme mohli díky předpovědi počasí požádat soupeře o souhlas s UMT. Soupeř náš návrh odsouhlasil. A i když bylo v neděli horko, chtěli jsme zůstat na UMT, protože je velikostně menší a více vyhovuje naší bojovnosti. To se také projevilo v první půli, kdy všichni bojovali nejen s horkem, ale také nepochopitelným chováním hostujícího trenéra, který svými jedovatými poznámkami na adresu rozhodčího i domácích vyvolával i v jinak pozitivně fandícím publiku vlny negativních reakcí, které přispěly i nervozitě už tak nervózních kluků na hřišti. Naštěstí se nám podařilo dát v první půli dva nádherné góly a k tomu bohužel v poslední sekundě díky nepozornosti i jeden obdržet. V druhé půli očekávaný velký tlak soupeře přišel a my nestačili jeho akce zachytávat. Naštěstí pálil vedle nebo náš gólman jejich šance zmařil. Až na jednu, která znamenal i tak pro nás cennou remízu s tak kvalitním soupeřem. Bohužel celý zápas poznamenalo již výše uvedené chování soupeřova trenéra, takže si ze zápasu odnášíme bod, ale také nepěkný zážitek z nervózního a nesportovního prostředí. Klukům našeho týmu patří poděkování, že se nenechali strhnout a zaměřili se na svůj výkon a jako tým ubojovali bod.

Ondřej Koňařík

U14

TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice

Z důvodu silné bouřky byl zápas přerušen a odehraje se ve středu v 17:00.

U13

FK Warex Jeseník - TJ Valašské Meziříčí 4:12 (1:6)

Branky: 4x Michal Neťuka, 2x Kristián Cicko, 2x Samuel Daňa, 2x Matyáš Veselý, Lubomír Baláž, Alex Rožnovský

U12

FK Warex Jeseník - TJ Valašské Meziříčí 3:3 (2:0)

U11

TJ Valašské Meziříčí - SK Hrachovec 9:2 (2:2)

Branky: 3x Alex Nicolas Topič, 3x Nikolas Ondruch, Daniel Kleindorf, Sofie Hausová, Sophie Ullrichová

U10

TJ Valašské Meziříčí - TJ Kelč 8:8 (2:5)

Branky: 5x Filip Staněk, David Glogar, Jan Orava, Ondřej Povala

U9

V sobotu se v Choryni sešlo 5 týmů.V polovině turnaje se přihnala bouřka s kroupama, která rozmáčela trávník. Klukům to klouzalo a při kličkách padali jak hrušky.Turnaj se nakonec úspěšně dohrál.

Roman Štěrba

U8

Nedělní slunečné dopoledne jsme hráli OFS ve Vidči, kdy zápasy kluci odmakali na jedničku. Bez ztráty jediného neúspěchu si poradili se všemi, a jde vidět, že začínají chápat '' velké hřiště/volný prostor " . Důležité je, že se nebojí hrát 1:1 i ti, kteří si zatím tolik nevěřili. Děkujeme jak naším rodičům za podporu a trenérům Vidče za perfektní domluvu se k nim připojit.

Oto Dunkl

U7

UHER Festival Vigantice

Opět jsme dokázali složit 3 týmy a děti hráli s nadšením, i když to nejprve vypadalo na velkou bouřku a hrálo se ze začátku i v dešti. Turnaj byl zakončen sluníčkem a společným bojovým pokřikem včetně společné fotky s prima FANS týmem rodičů.