Víkendové výsledky naší mládeže

22.5.2024

Další mistrovský víkend naší mládeže máme za sebou. Velké zklamání po prohře naší U15 v Havířově.

U19

FK Nový Jičín - TJ Valašské Meziříčí 0:3 (0:2), neděle 19.5.2024, 10.00 hod.

Branky: 31. Barbořák, 40. Petřek, 74. Jašíček

Sestava: Svak – Petřek (46. Jašíček), Bětík, Kovář, Novosad – Kurinec (46. Malíř), Sedlák – Hanáček (46. Hruška), Zedek, Zahradník (46. Šimurda) – Barbořák (60. Pečiva)

Domácí začali aktivněji a byli s míčem v kombinaci svižnější. Postupně jsme se rozjížděli a přebírali iniciativu na svoji stranu. A i když i Nový Jičín měl v prvním poločase možnosti skórovat, byli jsme to my, kteří se prosadili. Nejprve prostřelil Barbořák brankáře po přihrávce Zedka a pět minut před poločasem dohrál Petřek do sítě propadlý míč z Kurincova trestňáku.

Ve druhém jsme měli soustavnější převahu, ale dokázali z ní vytěžit jen jednu branku. Zahuštěný prostor ve vápně překopl centrem Hruška a Jašíček zkušeně hlavou zavěsil.

Dnes nám krajní beci ukázali kvalitu a jednoduchost v zakončení. Někdy jsme se místo střely složitě motali ve vápně plném hráčů a hledali si lepší zakončovací pozici. Výhru a body máme a zkusíme ve všech směrech získat co nejvíce ve zbývajících čtyřech utkáních. Jak bodů, tak herních zkušeností.

Jan Pítr

U17

FK Nový Jičín – TJ Valašské Meziříčí 0:2 (0:1), neděle 19.5.2024

Branky: 39‘ Glamoš, 70‘ Dohnálek

Sestava: Sovák – Vašíček (70‘ Novosad), Motošický, Fárek, Krůpa (70‘ Vávra) – Tichý (55‘ Květák), Zubík,

Pečiva (55‘ Orel) – Glamoš, Dohnálek, Šulák

Z naší strany to i přes 3 body nebyl úplně nejlepší výkon. Zejména v první půli, jako bychom hráli „se zataženou ruční brzdou“. V šancích, které přicházely z naších kopaček jsme nebyli „kliničtí“ a náš pohyb nepatřil k těm nejrychlejším. Kluci věděli, co mají hrát, taktické pokyny plnili, ale rychlost, ve které jsme to prováděli se nám nezamlouvala. V 39. minutě Glamoš vystihl rozehrávku domácích a levou nohou zakončil na vzdálenější tyč. Ve druhém poločase se náš pohyb po hřišti zlepšil. Z šancí, které jsme si v druhém poločase vytvořili a kterých bylo opravdu, ale opravdu mnoho, jsme měli vytěžit mnohem více. Květák na hřiště vběhl jako uragán. Dostal se do tří dobrých šancí, jednu z nich zakončoval nádhernými nůžkami, bohužel bez gólové tečky. Ten samý hráč navíc dokázal přihrávkou „pod sebe“ najít Dohnálka, který zvýšil náš náskok na 2:0. Jičín to pak přeskupil na 3 obránce. My jsme si do konce utkání vytvořili ještě spoustu šancí, zejména po stranách, ale jelikož jsme ani téměř samostatný nájezd nedokázali dobře vyřešit, tak Jičín nás v posledních minutách velmi trápil z následných protiútoků. S naší obranou řadou nechával v útoků velký počet hráčů a my jsme si zápas zbytečně komplikovali tím, že jsme naší převahu v útoku nedokázali využít. Víme, že v takovém tempu se utkání hrát nedá a musíme ho do příštích zápasů zvýšit.

Radomír Kapusta

U15

MFK Havířov - TJ Valašské Meziříčí 3:0 (1:0)

Celý týden jsme podřídili přípravě na důležitý zápas jara s Havířovem. Cílem bylo navodit bojovnou a vítěznou týmovou atmosféru, což tak ještě do rozcvičky vypadalo. Zápas jsme začali nervózně a místo vytvoření herního tlaku na slabšího soupeře přišel jakoby strach o výsledek, odkopávání míčů a netrpělivá hra nahoru hned do útoku bez vícenásobné kombinace. I přes výzvy trenérů ke změně nedocházelo a střed byl naší slabinou. Vše vyvrcholilo v 35 minutě nedůraznou hlavičkou stopera, která znamenala ještě ne úplně nebezpečné vniknutí do našeho vápna. Bohužel následoval nešťastný faul v rohu vápna a penalta - 1:0 pro Havířov. Dohráli jsme půlku, provedli pár změn a s kluky se ujistili, že dokážeme otáčet výsledky a budeme bojovat až do konce. Začali jsme být důraznější, i když bez střeleckých pokusů. V  45.minutě přišel přímý kop z rohu vápna na naši bránu, nešťastný zákrok brankáře a gól do prázdné brány. I přes naši snahu se soupeř strefil v 67 minutě potřetí krásně do šibenice z 30 metrů a my nedokázali odpovědět, i když se kluc snažili. Z Havířova si odvážíme smutnou výhru a začínáme pracovat na přípravě k zápasu s Hranicemi.

Ondřej Koňařík

U14

MFK Havířov - TJ Valašské Meziříčí 1:2 (0:0)

Branky: Aleš Kobeda, Daniel Juránek

U13

HFK Olomouc - TJ Valašské Meziříčí 8:3 (5:1)

Branky: Matyáš Veselý, Matyáš Rožnovský, Kristián Cicko

U12

HFK Olomouc - TJ Valašské Meziříčí 5:7 (4:4)

Branky:2x Matyáš Capil, Adam Král, David Blažek, Jakub Kramoliš, Matyáš Pajdla, Leo Kelnar

U11

Loučení 2013 s "pětkovým" fotbalem v Rohatci

K poslednímu velkému turnaji v tzv. "pětkovém" fotbale 5+1 jsme si zajeli do Rohatce u Hodonína, kde ve dvou skupinách změřilo síly celkem 18 mužstev z ČR, Slovenska a Rakouska. V naší skupině A nás čekaly zápasy s FKP Bratislava (SVK), MFK Modřice, FC Dosta Bystrc-Kníničky, SVS Sparkasse Stockerau (AUT), TJ Pátek, MFK Vyškov, FŠ Třebíč a TJ Slavoj Rohatec.

Vstup do turnaje jsme měli fantastický. V prvním zápase jsme přesvědčivě porazili slovenskou Bratislavu, pak jsme dokázali zvládnout zápas s Modřicemi a dominantním způsobem jsme porazili Bystrc. Náš výkon v prvních třech zápasech měl velkou kvalitu, byla radost kluky sledovat, s jakou chutí a lehkostí tyto zápasy ovládli.

Pak nám ale nevyšel zápas s rakouským Stockerau. Pozdější celkový a neporažený vítěz turnaje nás vrátil třemi hloupými góly zpátky na zem a tato porážka v nás něco zlomila. Další zápas s TJ Pátek nás měl vrátit zpátky do hry. Jenže jsme znovu hloupě inkasovali a křečovitým výkonem jsme se marně snažili alespoň vyrovnat. Touto porážkou jsme se připravili o medailový sen.

"Z našeho loučení s přípravkovou kategorií mám dnes smíšené pocity. Na jedné straně jsme ukázali velkou kvalitu, abychom vzápětí na straně druhé naprosto vypnuli a nepochopitelně předváděli věci, které mají s fotbalovostí málo společného..." Jan Blabla, trenér

Teoretickou šanci na stále dobré umístění se nám podařilo udržet v zápase s Vyškovem, který jsme nepustili vůbec k ničemu a vysoko zvítězili, ale další porážka s Třebíčí nás o ni definitivně připravila a nic na tom nezměnilo ani další vysoké vítězství proti domácímu Rohatci.

"Nevyrovnanost našich výkonů byla opravdu velká. Jak individuálních, tak kolektivního. Na můj vkus jsme udělali opravdu spoustu zbytečných chyb a přesvědčili jsme se, že bez stoprocentní koncentrace, nasazení a zodpovědnosti se zápasy nevyhrávají... Jan Blabla, trenér

V zápase o umístění, o sedmé místo jsme se bohužel zase porazili sami, když jsme soupeři z Nymburka darovali rychlý gól a protože žádnou z našich šanci jsme využít nedokázali, obsadili jsme konečné osmé místo, což je pro nás zklamáním, protože jsme měli opravdu na víc.

Výsledky ve skupině:

FKP Bratislava (SVK) 3:0 (Černoch, Vrána, Cahlík)

MFK Modřice 2:1 (Křížek, Daněk)

FC Dosta Bystrc-Kníničky 5:0 (Maceček 2x, Žlebek, Pospíšil, Daněk)

SVS Sparkasse Stockerau (AUT) 0:3

TJ Pátek 0:1

MFK Vyškov 5:0 (Vrána, Cahlík, Kleindorf, Daněk, Černoch)

FŠ Třebíč 1:3 (Černoch)

TJ Slavoj Rohatec 7:0 (Žlebek 2x, Maceček 2x, Daněk 2x, Nauš)

Výsledek zápasu o 7. místo:
FK Polaban Nymburk 0:1

Za ValMez nastoupili:
Jan Blabla, Aleš Nauš, Jakub Kanitra, David Pospíšil, Adam Křížek, Damián Vrána, Jáchym Černoch, Ondřej Žlebek, Daniel Kleindorf, Lukáš Maceček, Tomáš Daněk, David Cahlík

Jan Blabla

U10

SH Hošťálková/Kateřinice - TJ Valašské Meziříčí 6:23 (0:10)

Branky: 10x Filip Staněk, 5x David Šulák, 3x Lukáš Jurajda, 2x Jan Orava, David Glogar, Martin Váňa, Adam Jakl

U7

Tuto sobotu uspořádali rodiče ročníku 2017, 18 a 2019 krásný UHER festival pro nejmladší fotbalisty našeho klubu. Měli jsme 4!! týmy , když loni jsme začínali s jedním týmem!! Díky patří rodičům,kteří nachystali krásné pohoštění sponzorovi, který nakouipil pro naše děti jako dárek klubové šiltovky a kartičky fotbalistů. Vyšlo počasí a 10 týmů si užilo ve 3 arénách  spoustu gólů a zážitků.