Víkendové výsledky naší mládeže 6.9.-8.9.2024

11.9.2024

Další mistrovské zápasy našich mládežníků jsou za námi a my Vám přínašíme jejich výsledkový servis.

U19
Fotbal Kunovice - TJ Valašské Meziříčí 0:1 (0:0), sobota 7.9.2024

Branky: 68. Koňařík

Sestava: Krůpa – Zubík (46. Vašíček), Kovář, Bětík, Novosad – Tichý, Malíř – Zedek, Koňařík, Podhrázský (75. Sovák) – Dohnálek

Komentář trenéra Pítra:

V utkání jsme byli důraznější než soupeř a tím si pomáhali, když nám chyběla přesnost a kvalita ve hře. V prvním poločase jsme vedli útočné akce převážně po naší pravé straně, ale bez brankového zakončení. Čistou gólovku jsme neproměnili těsně před jeho koncem. Domácí v něm ze své aktivity vytěžili dvě tyčky. Ve druhém poločase bylo o trochu více fotbalu a měli jsme několik možností skóre navýšit a zápas rozhodnout. To nepřišlo a Kunovice vrhly vše do útoku. Následně jsme čelili většímu počtu standardních situací, ale obrana s brankářem a kvalitní defenzivní práce celého týmu, která dnes předčila tu ofenzivní, domácím vyrovnat nedovolila.

Byl to těžký zápas. I když na to hráče máme, tak tam nebylo tolik „herna“. V utkání jsme to museli nahradit větším důrazem a tvrdším tlakem na soupeře. V tom hráči silami nešetřili a odjezdili to na jedničku.

Komentář trenéra Koňaříka:

Do Opavy k favoritovi jsme se těšili, protože s nimi hrajeme pravidelně kvalitní zápasy. Dokonce jsme Opavu v první půli potrápili a odcházeli do kabin za stavu 2:5, kdy jsme trefovali brankovou konstrukci místo sítě. Po poločase bohužel došly síly i štěstí a soupeř nám přidal ještě 7 branek. Musíme zapracovat na obranné součinnosti a sledování hry zejména, když nejsme v držení míče.

U12
SFC Opava - TJ Valašské Meziříčí 4:2 (2:0)

Střelci: Vrána, Topič

Komentář trenéra Blably:

Na půdě jasného favorita soutěže náš výkon tentokrát na body nestačil a poprvé jsme v soutěži prohráli. Prohráli, ale se ctí a nic jsme nedali zadarmo. Kluci pracovali celý zápas opravdu poctivě, herně i kondičně jsme nepropadli a rozhodly jen faktory, u kterých je soupeř prostě dál než my.

Nepovedl se nám vůbec vstup do utkání. Ze dvou naprosto stejných chyb v přechodové fázi jsme inkasovali dvě rychlé branky a dostali jsme se do situace, ve které jsme nechtěli být. Tohle nás dostalo pod tlak, hráli jsme s respektem, neměli klid ani přesnost na míči a spoustou zbytečných ztrát jsme první poločas svému soupeři, který měl jinak velkou kvalitu především v ofenzivě, hodně ulehčili.

Opava pracovala především se šířkou hřiště, která zde byla obrovská. Rychlým posouváním míče chtěla roztrhat náš blok a do zakončení se snažila dostat především z křídelních prostorů soubojově 1x1.

Druhý poločas jsme již odehráli výrazně lépe. Přestože měl soupeř stále výborný pohyb bez míče a velkou kvalitu na něm, my jsme ukázali kondiční připravenost a kompaktnost i v zátěži a únavě a nepouštěli jej kombinačně ani průnikovou přihrávkou středem hřiště.

Daleko častěji než v prvním poločase jsme byli na míči, snažili se pracovat a přestože jsme stále měli až příliš jednoduchých ztrát, kdy se nám po zisku míče nedařilo vyhnout represinku nebo navázat souvislejší kombinaci, abychom si na míči odpočinuli, přece jen jsme již viděli situace, kdy se nám dařilo udržet míč, přecházet do přípravy zakončení a kdy jsme se dokázali dvakrát gólově prosadit.

"Zápas nám dnes ukázal spoustu věcí. Mimo jiné především to, že kluci jsou mentálně strašně silní, že dokáží skvěle pracovat pod tlakem, nepodlehnout dílčím neúspěchům, že dokáží koncentrovaně, zodpovědně, trpělivě a cílevědomě pracovat na společném cíli, což je v jejich věku něco opravdu výjimečného..." Jan Blabla, trenér

Přes porážku zápas hodnotíme ve většině aspektů pozitivně. Kluci zaslouží obrovský respekt. Za přístup, za nasazení, snahu, výkon. Z našeho úhlu pohledu jsme neprohráli, naopak, zaznamenali jsme spoustu malých vítězství, které nás tímhle zápasem, tím, jak jsme jej odpracovali, posunou dál a čím více takovýchto zápasů odehrajeme, tím rychleji se dostaneme tam, kde chceme být.