Víkendové výsledky naší mládeže 31.8.-1.9.

3.9.2024

Podzimní část sezony je v plném proudu a my Vám přinášíme výsledkový servis naší mládežníků z jejich víkendových zápasů.

U19
TJ Valašské Meziříčí - 1.HFK Olomouc 1:3 (1:1)

střelec: Zedek

Sestava: Krůpa – Zubík (60. Vašíček), Kovář, Bětík, Novosad – Pečiva, Sedlák, Malíř - Zedek, Dohnálek, Podhrázský (60. Sovák)

Komentář trenéra Pítra:

Začali jsme agresivně a ve druhé minutě byli odměněni vedoucí brankou Zedka. Hosté nezpanikařili a zlepšenou hrou nás už ve dvanácté minutě donutili ke čtyřem chybám za sebou a vyrovnali. I poté byla Holice aktivnější, několikrát nás podržel Krůpa v brance a jednou konstrukce branky.

Ve druhém poločase jsme měli snahu dostat se do vedení, ale byl to soupeř, který v 57. minutě vsítil gól. Některé naše nadějnější akce jsme nedotáhli do důraznějšího nebo přesnějšího zakončení a po naší standardní situaci v samém závěru inkasovali z rychlého protiútoku potřetí.

Zápas nám z více hledisek nevyšel. Soupeř byl dnes lepší. Ale není třeba panikařit.

U17
TJ Valašské Meziříčí -1. HFK Olomouc 1:3 (0:1)

Komentář trenéra Koňaříka:

Zatím nejhorší zápas naší sezóny nebyl ovlivněn sestavou, která byla téměř v nejsilnějším složení, ale prozdílným přístupem našich hráčů a soupeře zejména v důrazu, rychlosti a tvrdosti. Kluci pracovali o dost více než na začátku prázdnin, ale na rozjetého soupeře to vůbec nestačilo. Navíc v křeči po prvních 6 gólech přestaly fungovat základní návyky pro obrannou činnost. Musíme na tom znovu zapracovat a dostat klukům pod kůži návyky , jak pracovat po ztrátě/zisku míče.

Vzorem nám může být , jak dnes po 2 leté práci fungují tyto návyky u kategorie U12. Přes nepohodlí a pilnou práci se dostali k vyrovnaným utkáním se soupeři s vítězným koncem, k čemuž jim s radostí gratulejeme.

U12

TJ Valašské Meziříčí - SK Uničov 5:4 (1:2), Topič 2x, Vrána, Daněk, Pospíšil

Komentář trenéra Blably:

Do třetice jsme dokázali naplno bodovat! Na domácím hřišti jsme v těžkém zápase dokázali čtyřikrát dotáhnout vedení soupeře, v závěru zápas otočit, prodloužit naši vítěznou sérii na tři zápasy v řadě a potvrdit tak vynikající vstup do soutěže....

Že nás dnes čeká soupeř v jiné, větší kvalitě jsme věděli a již v předzápasové přípravě jsme s klukama pracovali s možností, že se pro nás zápas nemusí vyvíjet podle představ a že pokud tato situace přijde, že chceme být trpěliví, udržet si koncentraci a nasazení za jakéhokoliv stavu. Zápas se hrál v opravdu vysokém tempu. V podstatě nahoru dolů a bylo jen málo situací, kdy by obě mužstva nepřepínala z defenzivy do ofenzivy a naopak. My jsme znovu pracovali s první variantou bloku ve středním postavení, znovu jsme chtěli být ve všech herních situacích konstruktivní, chtěli jsme tvořit a být fotbaloví, jenže dnes dokázal soupeř naše chyby v přechodové fázi nekompromisně trestat.

V podstatě všechny inkasované góly jsme dnes dostali po situacích, kdy jsme nedokázali být v jejich řešení rychlejší nebo přesnější. Tady ale klukům nemůžeme nic vyčítat. Prostě a jednoduše jsme umřeli na krásu. Platili jsme daň za to, že jsme i pod tlakem chtěli být fotbaloví a na této úrovni je kvalita soupeřů už taková, že dokáží být opravdu efektivní.

Čtyřikrát nám soupeř odskočil, čtyřikrát jsme se dokázali vrátit do zápasu. Ukázali jsme obrovskou vůli. V poslední dvacetiminutovce plné emocí mohli definitivně rozhodnout hosté, stejně jako my. Nakonec jsme přece jen dokázali tento zápas otočit a užít si euforii z vítězství.

"Dnes jsme sehráli zápas, který měl opravdu všechno. Přístup, nasazení, emoce, góly, drama až do poslední minuty a nakonec i naše vítězství. Kluci předvedli fotbalovou fantazii. Ukázali charakter. Způsob, jakým se vždy dokázali zvednout. Nerezignovali, právě naopak. Tyto věci patří k velkým mužstvům a my jsme dnes všichni spolu tahali za jeden provaz a užili si tu euforii, na hřišti, v šatně... Jan Blabla, trenér

Z čeho máme ale opravdu radost, čeho si bez ohledu na výsledek opravdu ceníme je způsob, jakým jsme dnes k vítězství došli. Dokázali jsme být trpěliví! Nerezignovali jsme v situacích, kdy jsme inkasovali góly, nerezignovali jsme v situacích, kdy se nám nedařila kombinace, nerezignovali jsme v situacích, kdy jsme byli pod psychickým tlakem, zda v herních situacích nevolit jiné řešení. Ne, my jsme dokázali být trpěliví a za tu trpělivost, za cílevědomost jsme byli také odměněni...

U11

U11 potvrdila herní pohodu i v Kelči

I ve druhém mistrovském utkání v soutěži mladších žáků jsme potvrdili herní kvalitu a dominantním výkonem jsme porazili domácí Kelč 14:1.

Od úvodní minuty jsme diktovali hru a její tempo, neustále jsme byli v nabídce, kontrolovali míč a téměř se nemýlili v koncovce. To, že jsme o rok uspíšili přechod z přípravky do žáků se nakonec projevilo jako velmi dobrý krok, kluci berou výzvu prosadit se v soubojích proti 1-2 roky starším dětem příkladně. Ve hře se čím dál víc objevují chtěné a trénováné prvky jako vzájemná komunikace, spolupráce, individuální dovednosti, zakončení pravou i levou nohou, práce v prostoru a otáčení hry. V úterý nás čeká přípravné utkání proti výběru okresu Vsetín, což bude určitě další zajímavá konfrontace, na kterou se těšíme.

U08 - mladší přípravka

KLuci hráli další turnaj OFS na kterém dominovali a a nastříleli spoustu gólů zejména díky tomu, že jsou věkově průměrně nejstarší. Musíme zapracovat na základním rozestavení a jak se chovat po ztrátě/zisku míče. Přínosem bylo objevení nového brankáře Kryštofa, který snad bude v sobotních výkonech pokračovat.

U07 - Fotbalová školička

V domácím prostředí jsme pořádali UHER Festival, na kterém kluci dominovali ve dvou trojicích. Spousta gólů je prima a už se těšíme, až přidáme ke kluků další tým, který by rozšířil řady našich kluků 2018-2019, kteří milují fotbal.