16.10.2024

Další zápasy naší mládeže jsou za námi a my Vám přinášíme jejich report.

U19

VM U19 - Uničov 5:2 (4:1), sobota 12.10.2024, 10.00 hod.

Branky: 13. (p) a 37. Zedek, 15. a 61. Koňařík, 19. Malíř – 12. Bittner, 87. Ptáčník

Sestava: Krůpa – Vašíček, Bětík, Kovář, Novosad – Sedlák, Tichý (82. Guráš), Malíř (88. Jurča) – Koňařík (63. Podhrázský), Zedek, Pečiva (46. Dohnálek)

Tradiční a vždy těžký soupeř se ujal vedení ve dvanácté minutě. Vzápětí přišla naše odpověď a šestiminutovka, ve které jsme stav důkladně otočili. Zedek nejprve po minutě srovnal z penalty po faulu na Koňaříka. O dvě minuty později uklidil do sítě k tyči míč Koňařík a v devatenácté zahrál Malíř roh rovnou do brány. Dobrou formu týmu pak osm minut před poločasem potvrdil čtvrtou brankou Zedek. Druhý poločas byl stejně náročný jako ten první. Kvalitní hosté se snažili o snížení a vytáhnout se musel i náš brankář a celá naše defenziva. My jsme se dostávali do průnikových přihrávek a situací, kdy jsme šli několikrát sami na brankáře. Nakonec jednu z nich před svým střídáním proměnil Koňařík. Uničov v samém závěru snížil na konečných 5:2.

Tým zápas zvládnul svou kvalitou, kterou jsme měli i v minulých utkáních. Tentokrát ale i s více gólovými tečkami. Hosté ukazovali, že nejsou v horní části tabulky náhodou a o to více si vyšší výhry ceníme. Stejně jako hlasitého poděkování z tribuny

U17

VM U17 - Uničov 0:6 (0:3), sobota 12.10.2024, 12.00 hod.

U15

Třinec - VM U15 4:4 (2:2), sobota 12.10.2024, 10.00 hod.
střelci: Krupa 3x, Skalka

U14
Třinec - VM U14 6:0 (2:0), sobota 12.10.2024, 12.00 hod.

U13
VM U13 - Hranice 5:19 (4:5), sobota 12.10.2024, 10.00 hod.
Střelci: Pajdla 3x, Blažek

U12

VMU12 - SK Hranice 4:1 (1:0), sobota 12.10.2024, 12.00 hod.
Střelci: Vrána 2x, Žlebek, Nauš

Za docházku a přístup kluků a holek k tréninku jsme na zápas s Hranicemi nominovali celkem dvacet hráčů s tím, že herní prostor dostanou bez ohledu na výsledek všichni a minuty na hřišti jen upravíme podle vývoje utkání a výkonu.

Šli jsme do rizika, že herní projev nemusí mít kvalitu, že výstavba hry, přechodová fáze, automatismy a součinnost hráčů v takto velkém počtu a rychlé rotaci nemusí fungovat a že výsledkově to pro nás nemusí dopadnout tak, jak bychom v této fázi soutěže chtěli.

Na druhou stranu jedním z našich dlouhodobých cílů je udržet a posouvat spolu s kvalitou i kvantitu a bylo by nesprávné, nespravedlivé, kdyby svou příležitost nedostali ti, kteří na sobě i přes různé deficity poctivě pracují.

V zápase jsme chtěli pracovat především s koncentrací, nasazením a zodpovědností, být ve všech řadách a na všech postech efektivní, abychom se nedostali do situace, kdy bychom nemohli dát prostor všem.

Přestože jsme se nedostávali do zakončení tak, jak bychom chtěli, přece jen jsme dokázali vstřelit první gól, který nás uklidnil. Tady nám dnes jak v prvním, tak ve druhém poločase chyběla větší kvalita 1x1, lepší doplnění z křídelních prostorů a především daleko větší klid v přípravě zakončení a v samotném zakončení. Bylo na nás vidět, jak strašně moc chceme rychle gólově odskočit a jak jsme v těchto situacích netrpěliví a křečovití.

"Z trenérského pohledu dnes strašně těžký zápas, který se nám nakonec podařilo zvládnout. Pracovat v zápase s takto velkým počtem hráčů, na různé výkonností úrovni a vyhovět všem, aby hra měla kvalitu, je strašně složité a ve své podstatě daleko náročnější, než kdybychom měli jen dva nebo tři hráče na střídání... Jan Blabla, trenér

Druhý poločas byl z naší strany na počet šancí již daleko lepší. Podařilo se nám vstřelit druhý gól, postupně odskočit do tří a čtyřbrankového vedení a v některých fázích hry se nám dařila kombinace i s hráči, kteří mají zatím herní prostor výrazně menší.

Podařilo se nám tak splnit cíl dnešního utkání a bylo příjemné sledovat radost kluků a holek na konci zápasu.