TJ Valašské Meziříčí - FK Warex Jeseník 1:1 (1:1)

20.5.2024

Velká převaha našeho týmu stačila pouze na bod s dobře připraveným soupeřem z Jeseníku.

Sestava: Pobořil – Koňařík, Bystřičan, Tkadlec, Hrdlička – Veselý René, Žilinský (84´Veselý David), Kulhánek (72´Němec), Smilek, Křenek (72´Barbořák) - Výmola

Statistiky:

Střelci TJVM: René Veselý (15´)

Střelci FK: Alfréd Červeňák (19´)

ŽK TJVM: Daniel Kulhánek (30´)

ŽK FK: Michal Bráblík (32´), Marek Cekuras (59´)

Pozn.: statistiky jsou zaznamenány a vyhodnoceny za použití kamery VEO

Krásné sobotní odpoledne vítalo naše hráče v dalším divizním zápase, kdy jsme doma přivítali tým FK Warex Jeseník. Již od úvodních minut bylo zřetelné, že iniciativu zápasu mají na svých kopačkách naši hráči. Sice se k významnějšímu ohrožení branky dostal Jeseník, ale jeho střela v 10. minutě mířila vedle. My jsme na druhé straně hrozili rychlými útoky, a hlavně René Veselý zamotával pořádně hlavy obráncům. To se zúročilo již v 15. minutě, kdy nás právě Veselý poslal do vedení 1:0.  Vyrovnání ale přišlo velice brzy. V 19. minutě využil Alfréd Červěňák chybu Pobořila a do odkryté brány s přehledem míč uklidil. Do poločasu jsme si vytvořili ještě velký počet šancí. Bohužel ani dva pokusy Veselého, hlavička Výmoly nebo střelecký pokus Smilka brankou neskončil.

Do druhé poločasu vstoupili aktivněji hosté, ale jejich útočné snahy vždy narazily na naši dobře poskládanou obranu. Ta zaváhala v 60. minutě, kdy Veselý trestuhodně přišel při rozehrávce vzadu o balón a útočník Jeseníku mohl jednoduše skórovat. Naštěstí pro nás, nevyřešil nastalou situaci dobře a míč namířil pouze do rukavic připraveného Pobořila. Následně jsme my převzali otěže zápasu. Připravili jsme si řadu standartních situací včetně rohů (celkem jsme jich za zápas zahrávali 11, kdy soupeř ani jeden), ale k toužebnému vedení to nevedlo. Na druhé straně si naši hosté v 81. minutě vypracovali svoji příležitost, ale útočník hostů Bříza nedal míči dostatečnou razanci. My jsme mohli zápas rozhodnout v 87. minutě, ale hlavičku Výmoly parádně vytáhl na roh brankář hostů Vajda. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Další zápas náš A tým odehraje venku proti Bohumínu v neděli 26. 5. v 17:00. Odjezd společného autobusu je plánován od stadionu v 14:30.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > TJ Valašské Meziříčí - FK Warex Jeseník 1:1 (1:1)