TJ Valašské Meziříčí - FC Bílovec 1:2 (0:2)

3.6.2024

Vlastní branka v úvodu utkání a následná hra v početní nevýhodně znamenala výhru hostů z Bílovce.

Sestava: Dragon – Vozák, Tkadlec, Němec, Hrdlička – Koňařík, Kulhánek, Žilinský, Křenek (46´Veselý David) - Smilek (72´Hoffman) - Gomola (77´Výmola)

Statistiky:

Střelci TJVM: Tomasz Gomola (59´)

Střelci FC: vlastní (4´), Radovan Melecký (44´)

ŽK TJVM: Viktor Žilinský (52´), Pavel Hajný (75´), Petr Masařík (75´), Adam Hrdlička (77´)

Pozn.: statistiky jsou zaznamenány a vyhodnoceny za použití kamery VEO

V sobotní odpoledne bylo ve znamení vrtkavého počasí, kdy každou chvílí hrozila průtrž mračen, která i v průběhu zápasu nakonec přišla. Do zápasu jsme vstoupili nejhůř jak jsme mohli. Již ve 4. minutě šli naši hosté do vedení. Rychlý útok Bílovce jsme nedokázali pořádně zachytit a ke vši smůle Němec srazil centr hostů přímo do branky. Studená sprcha hned v začátku utkání zásadně ovlivnila celý poločas. Jedinou šanci měl Smilek, ale svoji šanci nevyužil nejlépe. Naše obrana hořela, a hlavně mladý Gajdošík nám dělal velké problémy. Náš zmar se dovršil ve 41. minutě, kdy Němec musel zatáhnout za záchranou brzdu po své chybě a byl poslán předčasně do sprch. Tečku k nepovedenému prvnímu poločasu přidal poté Melecký, který navýšil na 0:2.

Do druhého poločasu jsme vstoupili o poznání lépe, ale proti početní převaze jsme to měli těžké. Naši hráči však nic nevypustili a snažili se vývoj utkání zvrátit. Měli jsme však i štěstí, že útočníkům hostům již střelný prach došel a třeba v 53. minutě muselo pomoci naše břevno. Hned následně musel začarovat zase brankář domácích Dragon. Jiskru naděje pro náš tým vykřesal v 59. minutě Gomola, který využil aktivitu skvěle napadajícího Žilinského a snížil na 1:2. To už na hřiště dopadaly provazy vody a hra se na obou stranách zjednodušila. Přečkali jsme několik standartních situací a sami poté i v deseti přebírali iniciativu zápasu. Ale ani závěrečný tlak toužebné vyrovnání nepřineslo.

Další zápas nás čeká proti Havířově, kde budeme hrát v neděli 9. 6. v 10:15. Společný autobus odjíždí od letního stadionu v 7:45.

TJ Valašské Meziříčí > TJ Valašské Meziříčí - FC Bílovec 1:2 (0:2)