Přátelské utkání: SFK ELKO Holešov - TJ Valašské Meziříčí 5:4 (3:1)

8.7.2023

První přátelský zápas letní přípravy přinesl celkem devět branek a výhru domácího celku.

Sestava: Dragon (46´Pobořil) - Vozák, Žilinský, Bystřičan, Hrdlička - Kulhánek, Smilek, Veselý R., Křenek (46´Sovák) - Veselý D. (46´Kiss Farkas) - Výmola

Střely TJVM:13 z toho 9 na bránu

Střely Holešov: 9 z toho 6 na bránu

Hned v úvodu zápasu se domácí celek po chybě v naší obraně ujal vedení 1:0. My jsme na to nejdříve nedokázali reagovat, což se projevovalo řadou naších nepřesností. V 8. minutě se v šanci ocitl Veselý, ale jen protáhl golmana domácích, který jeho střelu vytlačil na roh. Ve 12. minutě tu byli opět domácí, kteří chytrou kolmicí za obranu uvolnili svého útočník. Ten se nemýlil a poslal domácí do vedení 2:0. Ve 13. minutě jsme mohli mi snížit, ale brankář byl opět proti. Na druhé straně v 18. minutě mohli skóre domácí navýšit, ale nastalou situaci nevyřešili přesně. Ve 22. minutě se k míči z rohu dostal Adam Hrdlička, který nekompromisní střelou z voleje propálil vše před sebou a řádně prověřil pevnost sítě domácích. Stav utkání byl tak 2:1. Domácí na to však odpověděli ve 30. minutě, kdy navýšili na 3:1. Náš brankář Dragon sice míč vyrazil, ale domácí díky svému důrazu z dorážky skóre navýšili. První poločas tak skončil v náš neprospěch 3:1.

Do druhého poločasu jsme se chtěli zvednout a skóre snížit. To by ale nesměli domácí zahrát krásnou akcí, kterou začali na své půlce skvělým křižným pasem za naši obranu. Nacvičenou akci poté domácí uklidili do odkryté branky a stanovili skóre už na děsivý výsledek 4:1. Náš tým však nic nevzdal a v úmorném vedru bojoval dál. Domácí přečkali několik rohů, ale v 60. minutě se uvolnil Sovák, který snížil na 4:2. Hned po této akce se za několik minut přihlásil o slovo Výmola, ale hlavou míč zamířil nad brankovou konstrukci. V 72. minutě to byl Veselý, který krásnou technickou střelou obhodil golmana a snížil už na 4:3. Cítili jsme šanci na vyrovnání a vrhli všechny síly do útoku, což se stalo osudným. V 78. minutě Holešov opět odskočil na dvoubrankový rozdíl. Stav utkání byl 5:3. V 83. minutě tu byl v šanci Václav Vozák, kterého ale brankář domácích vychytal. Na tuto útočnou šanci poté navázal Veselý, který skvěle uvolnil Hrdličku, který tak přidal svoji druhou branku. Ke konci jsme ještě sahali po vyrovnání, ale nestalo se tak a zápas tedy skončil 5:4 pro domácí celek.

První utkání ukázalo mnohé včetně nových tváří v našem A týmu. Ty Vám budeme v následujících dnech postupně představovat. Další zápas se odehraje příští týden v sobotu, 15. 7. 2023 v 10:00, kdy na hřišti ve Lhotce nad Bečvou vyzveme třetiligový tým SK Hranice.

TJ Valašské Meziříčí > Přátelské utkání: SFK ELKO Holešov - TJ Valašské Meziříčí 5:4 (3:1)