Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

U8 mladší přípravka

Trenérská výměna u týmu U8


V závěru podzimní sezóny došlo k trenérské výměně u týmu U8. Daniel Šulák z osobních a pracovních důvodů požádal o uvolnění z funkce hlavního trenéra a vedení klubu mu vyšlo vstříc. Současně s odchodem Daniela Šuláka korespondoval i odchod jeho asistenta Romana Kanitry.
Vedení klubu TJVM děkuje pánům Danielu Šulákovi a Romanu Kanitrovi za jejich svědomitou a profesionální práci s mládeží a přeje jim hodně štěstí v osobním i dalším fotbalovém životě.

Na uvolněné místo byli ihned osloveni vhodní kandidáti. Novým členem trenérského kolektivu, a tedy i novým hlavním trenérem týmu U8, se stal Robert Šulák.
Vedení klubu pevně věří, že naváže na výbornou práci svých předchůdců a pomůže dál rozvíjet úspěšnou klubovou práci s mládeží.

Hlavního trenéra týmu U8 Roberta Šuláka jsme požádali o krátké představení.
Jmenuji se Robert Šulák a je mi 41 let. Pocházím z Nového Hrozenkova, kde jsem vyrůstal i fotbalově, a to pod dohledem otce – trenéra.
Hráčská kariéra: V žácích jsem přešel do Karolinky, kde jsem hrál krajskou soutěž. Jako dorostenec jsem byl chvíli hráčem oddílu v Halenkově a následně, již v mužském týmu, zpět v Hrozenkově. Po maturitě jsem odešel studovat vysokou školu a ukončil aktivní soutěžní hráčskou kariéru, nicméně nesoutěžně jsem fotbal nepřestal hrát dodnes.
Trenérská kariéra: Po přestěhování do Valašského Meziříčí jsem se začal věnovat trénování vlastních dětí a neodolal jsem nabídce TJ Jiskra Krhová na převzetí týmu přípravek.
Dovolím si malou odbočku od kopané. Trenérskou práci s dětmi jsem si vyzkoušel ve zcela jiném sportovním odvětví. Už v 16 letech jsem se stal držitelem instruktorských licencí pro výuku lyžování a dlouhodobě se této činnosti věnoval v ČR i v Rakousku. Domnívám se, že lyžařská praxe práce s dětmi mi ve fotbalu bude ku prospěchu.
Vraťme se však ke kopané. Díky výbornému kolektivu se nám v Krhové, za společného úsilí všech kolegů, podařilo vybudovat základnu přípravek, od školičky přes mladší přípravky až po starší přípravku.
Trenérské vzdělávání: Letos jsem začal působit jako tzv. Grassroots trenér mládeže (GTM) okresu Vsetín pod patronací FAČRu. Společně s dalšími třemi kolegy z ostatních okresů Zlínského kraje máme na starosti organizaci a předvádění ukázkových tréninků od nejmenších dětí až po dorost. Nejen pro tyto činnosti je potřeba neustále se trenérsky vzdělávat, a tak, kromě absolvovaných UEFA licencí, jsem nedávno dokončil kurz Coerver coaching 2. V příštím roce mám v úmyslu se přihlásit na UEFA „A“ licenci a rovněž do pokračování kurzu Coerver coaching.
Trenérský plán, komunikace s rodiči, spolupráce s kolegy: K týmu U8 v TJ Valašské Meziříčí jsem se připojil v listopadu. Po krátkém seznámení s chodem klubu a svěřeným týmem začínáme s dětmi pracovat na dalším rozvoji jejich pohybových dovedností a zlepšování techniky vedení a ovládání míče. Velký důraz rovněž kladu na souboje „1 na 1“ a postupné budování zdravého sebevědomí při této činnosti. Základním prvkem je práce s detailem a zvládnutí individuální techniky. To stavím nad zápasové výsledky, které u mládeže nevnímám jako prioritu. I když jsem osobně velmi soutěživý, u dětí především sleduji, jak každý jednotlivec zvládá naučené dovednosti. Snažím se, aby se děti hrou bavily, dostaly fotbal „pod kůži“ a zamilovaly si ho.
Převzetí týmu proběhlo v pohodě, děti jsou spokojené. S rodiči jsem neustále v kontaktu a „zásobuji“ je organizačními a trenérskými informacemi, příp. doporučeními jako např. filosofie tréninku dětí, stravovací návyky mladého fotbalisty apod.
S potěšením zjišťuji, že Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí je dobře fungující klub. Kolegové trenéři i manažer klubu jsou mi kdykoliv nápomocni při řešení organizačních věcí.

Blíží se konec roku, proto všem přeji hezké Vánoce a hodně zdaru v příštím roce, a to jak na poli osobním, tak i na fotbalovém.
Robert Šulák – trenér TJVM U8
upravil KS;-)

 

/rs.jpg

www.deza.cz
www.ifortuna.cz
www.lionsport.cz/
www.adidas.cz/
www.activecolour.com/
www.cscabot.cz
www.lvtrans.cz
www.valasskemezirici.cz
www.tsvm.cz
www.csad.cz
www.umrtvolky.cz
www.mlekarna-valmez.cz/
www.schott.com/
www.pneu-ukopeckych.cz/
www.robe.cz/
www.skalkalahudky.cz/