Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

U19 starší dorost

20. 11. 2018 - U19: Jan Pítr (trenér U19) hodnotí podzim a plánuje jaro starších dorostenců


Po postupu do MSDL jsme věděli, že budeme několik zápasů chytat tempo vyšší soutěže. Trvalo nám to pět kol, ve kterých jsme vyšli bodově naprázdno. I když i v nich, třeba první zápas v Třinci nebo pátý na Baníku, nemusely nebo spíše neměly skončit porážkou. Přišla důležitá výhra doma s Karvinou a dvě remízy – ve Vítkovicích a doma se Slováckem. Bohužel se nám v tomto období zranili i tři hráči základu (Kelárek, Vrána, Gazda) a začalo naše trápení nejen s koncovkou, ale i s obrannou hrou celého týmu. V následujících sedmi zápasech jsme sice (vyjma Blanska, kde jsme úplně propadli) nehráli nijak ustrašeně a snažili se i v nově složené sestavě bodovat. Hra nebyla nejhorší a dokázali jsme vyprodukovat i proti TOP týmům dostatek šancí, ale v rozhodných chvílích zápasů nás zradila ta nejtěžší herní disiplína, na kterou si stežuje většina trenérů, zakončení. Mnohdy i do poloprázdné nebo prázdné branky. I když jsme ho trénovali víc než bylo zdrávo, na úkor jiných tréninkových složek, nepřineslo to efekt. V těchto duelech už jsme získali jen jeden bod za utrápenou remízu s Prostějovem.
Krom špatného zakončení nás sráželo množství prohraných soubojů ve středu hřiště a neudržení hry na útočné polovině. Krátce jsme s míčem hráli a dlouho ho získávali, což znamenalo brzký úbytek sil i u slušně kondičně vybavených hráčů. Také mohla hrát roli při citelných absencích špatně zvolená sestava, případně střídání během hry, což jde samozřejmě za mnou za trenérem. Sečteno podtrženo, získali jsme šest bodů a jsme předposlední, což beru jako velký neúspěch.
Na jaro se chceme dobře připravit a porvat se o záchranu. V soutěži jsme jedni z nejmladších (s nejnižším věkovým průměrem týmu) a další ročník by nemusel být vůbec špatný. Pokud tým zůstane pohromadě a posílíme ho na jarní část soutěže o dva kvalitní borce, není to nemožné. Hlavní podmínkou ale zůstává kvalitně zvládnutá zimní příprava. Maximální podporu klubového vedení a trenérů ostatních kategorií jsme dostali, děkujeme za ni a nechceme zklamat. I když je to jen fotbal.
Děkuji za spolupráci kolegům v realizačním týmu a už zmíněnému vedení klubu. A samozřejmě hráčům, kteří podzim ve většině tréninků a zápasů odmakali a i když z toho nenaskakovaly body, udrželi hlavy nahoře. Získané zkušenosti využijí nejen na jaře, ale i v další kariéře.
Jan Pítr - trenér U19
www.deza.cz
www.ifortuna.cz
www.lionsport.cz/
www.adidas.cz/
www.activecolour.com/
www.cscabot.cz
www.lvtrans.cz
www.valasskemezirici.cz
www.tsvm.cz
www.csad.cz
www.umrtvolky.cz
www.mlekarna-valmez.cz/
www.schott.com/
www.pneu-ukopeckych.cz/
www.robe.cz/
www.skalkalahudky.cz/