Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

1. 9. 2018 - U19: Skóre jako na houpačce

FC Baník Ostrava – TJVM 5:3 (1:1)
branky: inkas 9., 54., 64., 72., 82. - 37. Kadla, 49. Gazda, 70. Vrána
sestava TJVM: Škorňa – Vrabec, Němec, Skýpala, Vozák (85. Ryšánek) - Pobořil (46. Daniš), Gonda – Kadla, Smékal, Vrána – Gazda (85. Handl)

První minuty jsme byli všude pozdě. Baník dominoval a v deváté minutě se ujal vedení. (1:0) I další jeho akce byly nebezpečné. Ve hře nás podržel brankář a také nepřesná muška soupeře. Při absenci obou stoperů naše narychlo sestavená obrana nestíhala a byla vidět nesehranost a nejistota při dostupování soupeře a dalších činnostech. Postupně jsme se osmělovali a i když domácí byli nadále fotbalovější, dokázali jsme několikrát rychlými protiútoky zaměstnat jejich obranu. Vyrovnání padlo osm minut před poločasem po penaltě za ruku. Kadlovi sice gólman domácích míč vyrazil, ale neúspěšný exekutor, po předchozí dorážce Pobořila, míč do sítě přece jen dostal.(1:1)
Druhý poločas začal výborně. Do hry naskočivší Daniš přesnou finální přihrávkou vybídnul Gazdu k vedoucímu gólu.(1:2) Vedení jsme bohužel dokázali udržet jen pět minut a za dalších deset už jsme prohrávali.(3:2) Změnili jsme rozestavení a snahu o vyrovnání korunoval po sklepnutí Kadly na Smékala a následném centru hlavou Vrána. To běžela 70. minuta.(3:3) Naše radost vydržela jen dvě minuty a my opět museli dotahovat.(4:3) Možnost vyrovnat měl Gazda, ale kličku, po které by byl sám před prázdnou bránou, mu gólman Baníku vystihnul. Kluci se snažili, dřeli a vytvářeli si příležitosti. Naši snahu přibrzdila v 82. minutě obdržená branka z pokutového kopu, u kterého chyběl Škorňovi k vyražení jen kousíček.(5:3) Zbylý čas jsme rozhodně nevypustili, ale poctivě ho odmakali.
Neodvezli jsme si ani bod, což je do tabulky to podstatné. Nicméně náš tým, vyjma prvních patnácti minut, zanechal v Ostravě dobrý dojem. Baník, "vytuněný" o čtyři borce z ligové U19, dokázal vždy po našich brankách brzy kontrovat. Nechtěli jsme za příznivého stavu nic betonovat a nechat do sebe bušit. Čeká nás další týden tréninkové práce s nedělním vrcholem - utkáním proti MFK Karviná.