Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

U19 starší dorost

5. 11. 2017 - U19: Polovina soutěže = návrat do čela tabulky

U19: ŠSK Bílovec – TJ Valašské Meziříčí 1:4 (0:2)
sestava VM: Fröhlich, Pobořil, Koleček, Vozák, Gajdušek, Sovák, Gajdoš, Smékal, Straka, Gold, Ryšánek – Macura, Němec, Vrána, Jašíček, Hořanský - trenér Jan Pítr
Valašskomeziříčtí borci si v Bílovci vzpomněli na líbivý fotbal, který předváděli na začátku sezóny. Od prvních minut bylo zřejmé, že jsou odhodláni opět naplno bodovat. Kombinačním fotbalem domácí tým přehrávali a vytvářeli si i šance na změnu skóre ve svůj prospěch. Herní pohodu orámovaly pěkné góly. Nicméně v obou poločasech si Valašské Meziříčí vybralo i krátkou „slabší herní chvilku“ – v první půli toho domácí nevyužili, ve druhém poločasu se třemi „zázračnými“ zákroky prezentoval Fröhlich ve valašskomeziříčské bráně a domácí tak korigovali skóre až v samém závěru.
Brankové okamžiky zápasu: Ve 12. minutě se, po „přihrávce do běhu“ ze středu pole, trefil poprvé do domácí sítě z pravé strany pokutového území tvrdou střelou Gajdoš. Ve 23. minutě vystihl Gajdušek chybnou rozehrávku domácího brankáře s obráncem. Gólman se snažil svoji chybu napravit a faulem v pokutovém území daroval hostům penaltu, kterou s přehledem proměnil Sovák. O pár minut později po závaru „ve velkém vápně“ domácích byl zezadu sražen Smékal. Druhý Sovákův pokutový kop strážce domácí svatyně za svá záda nepustil. Parádní přehození domácí obrany na Gajdoše, který se tak ocitl sám před domácím brankářem, znamenalo v 52. minutě další zápis do záznamu vstřelených branek. Chvíli poté z dalšího centru hlavou přesně zamířil Smékal a přidal čtvrtou branku. Poslední gól padl z kopaček domácích - po trestném kopu z pravé strany velkého čtverce zůstal před Fröhlichem nehlídán osamocený útočník, který uzavřel brankový účet na 1:4 pro Valašské Meziříčí.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „V týdnu jsme více trénovali zakončování a dnes se to vyplatilo. Musíme se však vyvarovat sebeuspokojení s vývojem zápasu a hrát naplno celých 90 minut. Branek v síti domácích mohlo být mnohem více.“
Slova trenéra: „Dnes jsme s předvedenou hrou (až na pár drobností) spokojeni. Takto bychom se chtěli prezentovat i v dalších zápasech. Jednu věc k zamyšlení však máme - v dnešním zápasu byly všechny žluté karty (naše i domácího týmu) uděleny „za nepatřičné diskuze s rozhodčím“. Při rozboru utkání musíme s hráči toto prodiskutovat a upozornit je na nutnost eliminace takového nefotbalového projevu.“