Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

13. 8. 2017 - U19: Výborný fotbal a tři body jako bonus!

U19: 1. SK Prostějov – TJ Valašské Meziříčí 0:3 (0:1)

branky VM: Smékal, Vozák, Gajdoš

sestava VM: Hořanský, Vozák, Macura, Gajdušek, Sovák, Gajdoš, Smékal, Vrána, Jašíček, Gold, Straka – Škorňa, Pobořil, Němec, Kopecký, Kelárek

O pohledný zápas se v neděli v Prostějově zasloužily oba týmy. Vzhledem k velkým změnám v dorosteneckých soutěžích na sebe narazila družstva, která se v minulosti nesetkávala. První minuty utkání proto byly ve znamení vzájemného „oťukávání se“. Po chvíli se obraz hry změnil. Domácí hrozili z jednoduchých rychlých útoků, naši borci vsadili na fotbalovou kombinaci s přenášením těžiště hry. Dvě velké šance Prostějova vychytal Hořanský. Po pohledné akci – Vrána vyzval ke sprintu po levém křídle Vozáka a jeho parádní centr před bránu uklidil do sítě hlavou Smékal - jsme se ujali poločasového vedení.

Pokud Prostějov pomýšlel ve druhé půli na obrat, tak první minuty po přestávce byly pro domácí studenou sprchou. Dobře zahraný rohový kop Gajduška a hlavička Vozáka posunuly opět skóre na valašskomeziříčské straně. Následně, v pokračujícím tlaku, se ve zmatku před domácí bránou do míče trochu šťastně trefil Gajdoš a bylo rozhodnuto – 0:3. Hráči Prostějova poté inkasovali několik žlutých karet za nedisciplinovanost a zejména druhá žlutá karta za nafilmovaný pád v pokutovém území znamenající vyloučení, byla konec nadějí domácích na bodový zisk. Valašskomeziříčtí hráči „v přesilovce“, i přes několik velmi dobrých akcí, nedokázali dostat míč za záda domácího gólmana. V závěru zápasu se neujala ani pěkná střela prostějovského hráče, kterou zastavila tyč naší branky.

Trenéři obou týmů se po utkání shodli, že herní kvalita a fotbalovost obou týmů dávaly punc zápasu.

Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Předvedli jsme kompaktní fotbal, vypracovali jsme si gólové šance a dali jsme i pěkné branky. Škoda, že jich nebylo více... Příští sobotu budeme chtít stejně kvalitní výkon zopakovat i na domácím hřišti.“