Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

U17 mladší dorost

U19, U17: Příprava dorostenců v Přerově


 

Oba naše dorostenecké týmy sehrály další přátelské zápasy. V neděli navštívili Přerov. Výkony svých svěřenců zhodnotili oba hlavní trenéři – Jan Pítr U19 a Michal Vacula (U17):

1. FC Viktorie Přerov U19 – TJVM U19 5:1 (2:0)
branka TJVM: Válek (pen.)
TJVM: Vrba, Večeřa – Nevařil, Matocha, Válek, Kopecký, Vrabec, Woloczij, Číp, Melichařík, Plandor, Křenek, Bumbala, Mach, Veselý David, Veselý René
Porovnání dvou týmů ze soutěžní tabulky vyznělo výsledkově jednoznačně pro domácí. My jsme sice v prvních minutách zápasu vyrobili pár rychlých útoků, ale Přerov je všechny přestál a začal být nebezpečný hlavně dlouhým vysouváním hráčů za naši obranu. Větší důraz pak zúročili dvěma brankami. Druhý poločas přinesl snížení stavu v podobě Válkem proměněné penalty. I další situace mohly přinést vyrovnání nebo později snížení skóre, ale naopak svěžejší soupeř ho navyšoval a po zásluze tento zápas vyhrál.
Možná se projevila únava z pátečního odpoledního zápasu, ale hodně chyb pramenilo převážně z kostrbaté kombinace, nevynucených nepřesností a delšího držení míče místo kvalitní přihrávky nebo narážečky s uvolněním do volného prostoru. Také jsme dnes zaostávali v osobních soubojích. Reparát můžeme složit za týden v neděli, kdy tohoto soupeře hostíme v dvojzápase s U17.
Jan Pítr – trenér TJVM U19

1. FC Viktorie Přerov U17– TJVM U17 1:3 (1:2)
branky: 8´ Vozák, 45´ Hanáček, 70´ Sušeň - 23´ PŘE
TJVM: Svak – Vrána, Hanáček, Kundrát, Hruška – Sušeň, Zeman, Juřík (K) – Vozák, Šimurda, Koňařík
střídali: Zahradník, Veselý

Do Přerova jsme jeli v dost okleštěném počtu, a to kvůli zraněním a hlavně přípravě hráčů na přijímací zkoušky na střední školy. Bylo nutné pracovat s týmem podle starého známého a osvědčeného hesla „Hraj to, na co máš hráče“. A tak jsme nastoupili v rozestavení 4.3.3.
Hráči Přerova byli urostlí, pevní v soubojích a dostatečně rychlostně vybaveni. ValMez je však po taktické stránce jednoznačně přehrál. Plnění osobních úkolů hráči naší sedmnáctky velmi dobře zvládali, a i když se objevovali chyby a vše nebylo ideální, přesto jako trenér můžu být s výkonem celého týmu jednoznačně spokojený.
V osmé minutě vybídl Jarek Hruška na křídle Vaška Vozáka a ten pronikl do vápna. V zakončení proti brankáři domácích byl nekompromisní a ValMez šel do vedení. Domácí dokázali srovnat, když se útočník Přerova tělem dostal před našeho obránce a namířil si to přímo na Matyho Svaka. Už to vypadalo na smírný poločasový stav, ale z poslední akce Valachů se zrodil ještě jeden gól. Odrazený míč se dostal až ke stoperovi Ríšovi Hanáčkovi a ten vyzkoušel zasažení brány z nějakých třiceti metrů, protože domácí brankář vyběhl až za hranici vlastní šestnáctky. Dobíhající domácí stoper se ještě snažil vyhlavičkovat, ale už si jen uklidil míč, který tam stejně směřoval, do sítě.
Ve druhém poločase jsme i nadále pracovali v nezměněném rozestavení a nechtěli pustit Přerov do hry. Zahrávali jsme celou řadu standardních situací, ale branku vytěžili pouze z jedné. V sedmdesáté minutě zahrával rohový kop kapitán Adam Juřík. Pepa Sušeň se pokusil o nůžky, ale nezasáhl. Po přihrávce Robina Vrány se dostal znovu k míči a tentokrát jednodušším způsobem poslal míč po zemi k tyči placírkou.
Kluci zápas odpracovali a příprava se ubírá tím správným směrem. Na hřišti silného soupeře jsme našli ideální sestavu a hráči odehráli to, co jsem po nich chtěl. Výborně na středu hřiště svoje úkoly splnil Tomáš Zeman a byl skvělý ve hře dopředu  i dozadu. Kluci se vzadu neustále zajišťovali a v této činnost byli skvělí. Příští týden nás čeká odveta na domácím hřišti a tentokrát dostanou příležitost hráči, kteří dnes do zápasu zasáhnout nemohli. Budou mít velkou motivaci se ukázat, protože konkurence je veliká a dnešním výkonem kluci nasadili laťku opravdu vysoko.
Michal Vacula – trenér TJVM U17

 

 

/fotbal1.jpg

www.deza.cz
www.ifortuna.cz
www.lionsport.cz/
www.adidas.cz/
www.activecolour.com/
www.cscabot.cz
www.lvtrans.cz
www.valasskemezirici.cz
www.tsvm.cz
www.csad.cz
www.umrtvolky.cz
www.mlekarna-valmez.cz/
www.schott.com/
www.pneu-ukopeckych.cz/
www.robe.cz/
www.skalkalahudky.cz/