Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

U17 mladší dorost

12. 10. 2019 - U17: Vítězství nad Šumperkem


TJVM  – Šumperk 3:1 (1:1)
branky: 32´ Holan (ŠUM), 39´ Klanica, 47´ Vrána, 60´ Nevařil (p)
sestava TJVM: Kvapil – Sekyra, Vičík, Nevařil (K), Horák – Bílý – Vrána, Veselý, Juřík – Klanica, Plandor.
střídání: 29´ Bumbala (Sekyra – zranění), 58´ Nerušil (Vrána), Kubíček (Plandor), 68´ Sušeň (Juřík), 88´ Kundrát (Veselý – zranění)
Po dvou venkovních utkáních v Opavě a Hranicích, ve kterých se nám bodovat nepodařilo, a vždy o gól smolně prohráli, jsme na hřiště naskočili opět v domácím prostředí a před domácími fanoušky. Herním prostředím díky nevyhovujícímu stavu horního hřiště, které vyplývá z opravdu velké zátěže po celý podzim, byla umělá tráva. Díky rozměrům jsem vsadil na rychlý přístup a presink. V soubojích jsem po hráčích vyžadoval důraz a hru tělem. Přechod do útočné fáze musel být jednoduchý a na minimum doteků. Samozřejmě se pokyny nepodařilo vždy plnit na sto procent, to ani není v lidských silách, ale kluci se o to po celou dobu zápasu snažili a předvedli se v dobrém světle.
První gól ale vsítili hosté. Šumperk, který nebyl až tak nebezpečný, jak se původně předpokládalo, využil skrumáže v naší šestnáctce a Holan dostal míč do branky. Této brance předcházelo zranění obránce Lukáše Sekyry, který při střetu dostal zásah do kolene a pochroumal si kolenní vazy. Muselo přijít vynucené střídání a na jeho místo naskočil Viktor Bumbala. I přes to, že Viktor je také dobrý obránce, byl to zásah do obrany, a to se podepsalo na její kompaktnosti a chvíli trvalo, než se opět srovnala. My jsme však nadále pracovali na vysokém presinku a tady byla jen škoda, že jsme soupeře ještě více nepřitlačili tím, že jsme ve větším počtu a ve větší rychlosti nenapadali krátkou rozehrávku. Přesto poločas skončil remízou a o vyrovnání se postaral David Klanica. Vyloženou „gólovku“ měl i Petr Plandor, ale ve svém zakončení se ukvapil, zvolil zbytečně složité řešení a nezachoval v samostatném úniku chladnou hlavu.
Do druhého poločasu jsme chtěli být ještě agresivnější v napadání soupeře. To nejlíp splnil Jindra Vrána a dvě minuty po úvodním hvizdu nás poslal do vedení. Jindra se vrátil po dlouhém zranění a bylo na něm po celou dobu, co byl na hřišti, vidět, že mu fotbal chyběl. Bylo ho plné hřiště a byl neúnavný. Gólovou pojistku jsme přidali v šedesáté minutě. David Klanica si došel do vápna pro faul a z nařízené penalty, nekompromisně tvrdou střelou, poslal míč do sítě kapitán Tomáš Nevařil. Do úniku se dostal i Renda Veselý, ale namísto své kvalitní dlouhé kličky, kdy už si brankáře hostí položil na zem, nepřesně vystřelil. Šumperk se snažil o zkorigování nepříznivého stavu už jen z nařízených přímých volných kopů za hranicí šestnáctky, protože dovnitř je naše obrana prostě nepustila. Ty však nebyly nijak přesné, a tak jsme se radovali z domácí výhry.
Zápas se nám povedl. V prvním poločase musím vyzvednout výkon jediného defenzivního záložníka Míši Bílého. Takticky i herně. Obrana až na jediné zaváhání byla koordinovaná a jistá. Vydatně jí pomáhal z branky Ondra Kvapil, který čte skvěle hru a vyběhne přesně v pravý čas. Jedinou skvrnou konce zápasu je zranění Rendy Veselého, který byl vytlačen z hřiště a narazil do sloupku u hostující střídačky. Narazil si ošklivě záda a musel být odnesen na nosítkách. V nemocnici naštěstí potvrdili jen ošklivé naražení a ne žádnou zlomeninu. Všichni věříme, že se Renda k týmu zase brzo přidá, včetně dalšího zraněného z tohoto zápasu, Lukáše Sekyry.
Trenér TJVM U17 Michal Vacula

/fotbal1.jpg

www.deza.cz
www.ifortuna.cz
www.lionsport.cz/
www.adidas.cz/
www.activecolour.com/
www.cscabot.cz
www.lvtrans.cz
www.valasskemezirici.cz
www.tsvm.cz
www.csad.cz
www.umrtvolky.cz
www.mlekarna-valmez.cz/
www.schott.com/
www.pneu-ukopeckych.cz/
www.robe.cz/
www.skalkalahudky.cz/