Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

21. 4. 2019 - U17: Zasloužená bodová odměna za bojovnost

MFK Karviná – TJVM U17 1:2 (1:0)
branky: 25´ Malitorisz (KAR), 59´ a 63´ Kopecký
sestava TJVM: Vrba – Číp, Němec, Nevařil, Bumbala – Válek, Melichařík (K) – Křenek, Veselý, Kopecký – Klanica
střídali: 41´ Matocha (Bumbala), 55´ Vrabec (Křenek), 71´ Maléř (Kopecký)
Dvacet jedna soutěžních týdnů jsme čekali a pracovali, abychom se dočkali zápasu s plným bodovým ziskem. Ten přišel v Karviné. Rozestavení hráčů jsem vrátil na 4-2-3-1, protože nás trenéry ani hráče už nebavilo od začátku utkání bránit prohru 2:0 a chtěli jsme hrát daleko víc útočněji a odvážněji. V soupeřově základu nastoupili tři hráči ročníku 2002, kteří hrají celostátní dorosteneckou ligu. A kvůli nepříznivému stavu jich na konci utkání měla Karviná na hřišti dokonce pět! Vítězství je o to cennější a pocit, že se vyrovnáme tomu nejlepšímu v celé republice, je k nezaplacení.
Útočné snahy ValMezu v prvním poločase musela zastavit domácí obrana až za cenu pokutového kopu. Ten se nám však proměnit nepodařilo, protože domácí brankář vystihl směr kopu. Dalším zlomovým momentem prvního poločasu byl výkop brankáře Vrby, který přebral Klanica a rozbíhal se na branku domácích. Přišel faul zezadu a druhá žlutá karta, která znamenala odchod do šaten pro domácího Szczygiela. Paradoxně první gól dala Karviná. S tečovanou střelou z nepokryté hranice šestnáctky Vrba moc dělat nemohl a domácí šli do vedení. V druhé polovině prvního poločasu jsme se až moc Karviné přizpůsobili a místo jednoduché kombinační hry z úvodu utkání, naši hráči chodili do těžkých soubojů jeden na jednoho a postupně ztráceli cenné síly.
To jsme si vyhodnotili v poločase a opět jsme začali hrát kombinační fotbal. Nechali jsme běhat míč a hlavně oslabenou Karvinou. Pak přišly velké momenty Matouše Kopeckého, který dvěma brankami otočil stav utkání. Obě branky vsítil, jak on říká „svojí slabší levou nohou“. Sahal dokonce i po hattricku, ale na centrovaný míč v jedné z dalších útočných akcí ValMezu, nedosáhl. Ani domácí však nechtěli zápas odevzdat bez boje a především střídající hráči, kteří mají zkušenosti s výše zmiňovanou celostátní ligou, dávali naší obraně hodně zabrat. Jednu akci, kdy útočník Karviné pronikl až do vápna, skvěle zneškodnil brankář Vrba. V samotném závěru utkání jsme ještě museli ubránit velmi nebezpečnou standardku ze středu a téměř na hranici šestnáctky, ale fotbalové štěstí i tady bylo při nás a odměnilo nás za týdny čekání a tvrdé práce.
Trenér Michal Vacula, asistent trenéra Zdeněk Němec.