Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

U17 mladší dorost

3. 3. 2018 - U17: Mladící se ve valašském přáteláku ukázali v dobrém světle


TJVM U17 – Kateřinice dorost 6:2 (4:2)
Úvodní sestava TJVM U17: Hegar -  Halašta, Zahradníček, Handl, Kandra – Válek, Melichařík – Kristýn, Pobořil, Kořistka – Vrabec
Střídali: Žemla, Kopecký, Surzyn, Vrba (45 minut za hosty)
Mrazivá, ale slunečná sobota nabídla na valašskomeziříčské umělé trávě měření sil dvou dorostů. Domácí U17 a hostů z nedalekých Kateřinic. Původním soupeřem domácích měl být celek ze Slovenského Krásna nad Kysucou, který hraje třetí nejvyšší Slovenskou soutěž, ale ten skolila chřipková epidemie, takže patří velký dík narychlo domluvenému soupeři z Kateřinic. Hosté od začátku ukázali, že budou velmi houževnatým a odhodlaným soupeřem. Držení míče sice mírně vyznívalo pro domácí, ale první branka utkání byla v režii hostí. Po faulu byl před šestnáctkou domácích nařízen přímý volný kop a ten ukázkově zužitkoval hráč Kateřinic. Hegar neměl moc šancí tento míč chytit. V hostujícím celku bylo několik velice šikovných fotbalistů, kteří už zažili svůj debut v 1. A třídě v mužské kategorii. Proto bylo i v průběhu hry znát, že tato zkušenost je bude zvýhodňovat především v soubojích jeden na jednoho, kde byli opravdu velmi kvalitní. Vyrovnání přišlo o deset minut později z kopačky domácího kapitána Pobořila, který se dostal k odraženému míči na hranici pokutového území. Prvním dotekem zpracoval a druhým, aniž by se míč dotkl země, přesně zacílil na vzdálenější tyč hostující branky. Další změnu skóre zařídili opět hosté. Nekompromisně potrestali chybu domácí zálohy před hranicí šestnáctky a v zakončení se nemýlili. Na vyrovnání se čekalo dalších dvanáct minut. Domácí stoper Handl se vydal z obrany na výlet na polovinu soupeře a vybídl svojí přihrávkou Kristýna. Ten srovnal stav utkání a zanedlouho poslal ValMez dokonce do vedení. Této brance předcházel samostatný únik Vrabce od poloviny hřiště, který však v koncovce neměl chladnou hlavu a nesmyslně mířil doprostřed hostující brány, kde našel jen připraveného brankáře. V poslední minutě prvního poločasu zařídil Kristýn navýšení o dvě branky, když po úniku na levé straně našel svou přihrávkou Melichaříka.
V druhém poločase gólově úřadoval už jen Melichařík. Vystřídal po úvodních deseti minutách na hrotu Žemlu a ukázal celému týmu, jak má vypadat, když je hráč opravdu hladový po gólu. V šedesáté minutě měli domácí šanci v šestnáctce Kateřinic a míč se podařilo dostat do brány až na třetí pokus právě Melichaříkovi, který všem ukázal, že v případě potřeby lze využít i pro něj slabší levou nohu. O šest minut později vstřelil i poslední a nejhezčí branku utkání. Napřáhl zpoza hranice pokutového území a nádherně vyčistil šibenici.
Trenér: "Na hřišti proti nám stál kvalitní soupeř. Kateřinice ukázali, že se u nich s mládeží pracuje opravdu poctivě a vůbec bych se nebál nabídnout některým z nich možnost ochutnat vyšší soutěž a pomoci ValMezu v jarních bojích o postup do ligy, kde se chceme měřit s tím nejlepším, co Morava nabízí. Za náš tým z Kateřinic přestoupil záložník Vrba a je platným hráčem domácího celku. Takto talentovaní hráči by měli mít tuto možnost a doufám, že se podaří oslovit i některé další. V loňském, respektive začátkem tohoto kalendářního roku jsme do ligových celků z ValMezu pomohli třem hráčům, kteří ještě na podzim oblékali dres mladšího dorostu respektive starších žáků a to Martinu Vaškovi, Davidu Smilkovi a Danovi Sovákovi. Společně jsme vyhráli mezinárodní turnaj v Chorvatsku ve starších žácích a porazili týmy např. z Mnichova nebo Budapešti.
V dnešním utkání mě asi nejvíce potěšila stoperská dvojice Handl, Zahradníček. První jmenovaný byl skutečným pilířem celé obrany a ten druhý ukázal talent, pro vedení hráčů a formování celé obranné fáze svého týmu. V těžké situaci bez stoperů se snad konečně podařilo najít ideální dvojici."
Michal Vacula – trenér U17

/u17-vm-3.3.2018.jpg

/k1600_20180303_124412.jpg

/k1600_20180303_124415.jpg

/k1600_20180303_124525.jpg

/k1600_20180303_124544.jpg

/k1600_20180303_130137.jpg

www.deza.cz
www.cscabot.cz
www.lvtrans.cz
www.valasskemezirici.cz
www.alpine.cz
www.tsvm.cz
www.csad.cz
www.umrtvolky.cz
www.mlekarna-valmez.cz/
www.lionsport.cz/
www.schott.com/
www.pneu-ukopeckych.cz/
www.robe.cz/
www.skalkalahudky.cz/
www.dkokna.cz/