Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

B muži

Benfika nedává góly, proto soupeř zaslouženě vyhrál

TJVM B –       TJ Sokol Podlesí 1:2 (0:1)
branky: Horáček – Janda, Zetek
Sobotní derby v I. A třídě na těžkém podmáčeném hřišti a v chladném počasí začali lépe domácí. Gajdušek kolmicí oslovil Horáka, jeho zablokovaná střela se vrátila zpět k prvně jmenovanému a nad gólmanem Podlesí se po obloučku rozezvonilo břevno.
Poté se oba týmy snažily velet k útoku, oboustranně bezchybné obrany však byly proti.
V 15. minutě těsně míjí domácí Tomáš Kundrát rohový centr Gajduška a Horáček z úhlu míří mimo bránu hostů. Závar před domácí obranou ve střelu nevygradoval. V 18. minutě podleský Adámek přenesl míč na druhou stranu hřiště, rychlý aut a následný centr našel na malém vápně hlavu nehlídaného Jandy a valašskomeziříčský brankář Pobořil neměl šanci – 0:1. Otřesení domácí vyprodukovali ihned po rozehře hrubku - Janda se objevil znovu sám před brankou Valmezu. Pobořil změnu skóre tentokrát nepřipustil. Domácí se tlačili dopředu, ale finální fáze nebyla dnes jejich silnou zbraní. Žilinského vyvezení míče a přihrávka Michalovi Kundrátovi skončila další nepřesnou „finálkou“. Několikerá výměna míče mezi Gajduškem a Horáčkem rovněž postrádala zakončení. Přímý volný kop Gajduška posílá hlavička Žilinského mimo bránu a akci M. Kundrát – Žilinský zastavuje hostující stoper uklizením míče za brankovou čáru. V závěru prvního poločasu nejprve Žilinského centr nenachází v pokutovém území Podlesí adresáta a následný brejk hostujícího Adámka řeší stoper Černý. Další akci dvojice Michal Kundrát – Žilinský zakončuje Tomáš Kundrát střelou do houštiny těl před bránou hostů.
Poslední akce úvodního dějství patřily Podlesí. Míč trestuhodně proskakující celou šíří domácího pokutového území a po chvíli chyba záložní řady v rozehrávce a Tydlačkova střela, která vylekala Pobořila.
Druhý poločas zahájili domácí sérií chyb na vlastní polovině. V 54. minutě se zdravě naštval Černý a z místa stopera se s míčem prosmýkl až do pokutového území hostů. Bohužel zakončil svůj výpad útočným faulem. Pokus o útok podleského Blažka vyústil jen v nepřesný centr. Přímý volný kop hostů ze střední vzdálenosti domácí bránu neohrozil. Útočné choutky Valašského Meziříčí otvíraly okénka v obraně. Jedno z nich v 60. minutě zavřel až ukázkový skluz Straky. Pokus o průnik Vrány řeší Podlesí faulem na polovině hřiště. V 66. minutě Vrána zakončuje vedle Maleňákovy svatyně. V 68. minutě na hranici ofsajdu dostává míč do běhu hráč Podlesí Zetek a posunuje střelou ke vzdálenější tyči hosty blíže k vítězství – 0:2. Valmez pokračuje ve snaze korigovat nepříznivé skóre. Akce Horáček – Štys končí dobrou střelou, kterou Maleňák vráží na roh.
Překvapivý centr hostů do „vápna“ Janda těsně míjí. V 80. minutě domácí stoper Straka z hloubi vlastního pole vyváží míč až před pokutové území hostů, přesně nachází vpravo nabíhajícího Horáčka a rázem je o co hrát – 1:2. Ve stále více otevřené obraně Valmezu se zjevují dva osamocení hráči Podlesí, Blažek však trestuhodně zahazuje vyloženou šanci a následnou dorážku Pobořil kryje. V hektickém závěru měl na noze vyrovnání Horáček. Jeho zakončení však míjí branku Podlesí.
„Dnes jsme se o lepší výsledek okradli trápením v koncovce. Už na začátku jsme mohli vést a i dalších útočných akcí jsme v celém zápasu měli více než dost. První gól jsme Podlesí doslova darovali, a když jsme ve druhé půli otevřeli obranu, přišla druhá trefa hostů. Po dobré akci jsme v závěru utkání snížili a měli snahu se s nepříznivým stavem ještě porvat. “, Karel Straka, vedoucí TJVM B