Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

15. 8. 2020 – muži A: Jeden gól na body nestačil

branky: 9´ Výmola – 29 ´Batík, 88 ´Frýdl
TJVM: Michut - Kadla, Kuběna, Michálek, Kiss Farkas – Vozák, Žilinský, Švec, Vrána Š. (68´ Straka) - Vrána J., Výmola (79´ Gajdoš);
trenér Hajný Pavel
ŽK: Michálek, Vrána J. - 0
Když se v 9. minutě rozvlnila síť hostující brány, téměř 200 diváků očekávalo jasné vítězství domácích. Jaký byl další průběh zápasu a jak celé utkání dopadlo?
První minuty patřily domácím a oku diváka lahodící akce, kterou začal Žilinský pěknou přihrávkou vpravo na rozběhnutého Vozáka, po jehož přesném centru Výmola hlavou poslal za záda brankáře hostů, znamenala vedení Valmezu 1:0.
Po pár minutách útok středem, tentokrát po ose Žilinský – Vozák – Vrána J. Posledně jmenovaný tísněný obráncem Skaštic stačil zamířit pouze do levé tyče.
Dvakrát zahrozili hosté, obě akce skončily u pozorně chytajícího Michuta.
Ve 20. minutě zamotala hlavy obráncům hostů trojice Vozák, Kadla, Švec. Ze dvou vybojovaných rohů Valmez nic nevytěžil.
V následujících minutách se obraz hry změnil. Domácí trestuhodně pouštěli skaštické do šancí. Nejprve vlevo unikajícího Hubra zastavili až na hranici pokutového území Kadla s Kuběnou, po chvíli nenápadný oblouček za domácí obranu nabíhající Konečník poslal vysoko nad bránu a vzápětí Michálek zakročil při hrozícím brejku faulem oceněným žlutou kartou.
Zvýšená aktivita hostů slavila úspěch. Chyba obrany umožnila Batíkovi prostřelit domácího gólmana a srovnat stav zápasu na 1:1.
Druhý poločas začal vyčkáváním na chybu soupeře. Za zmínku stojí hraniční zákrok na J. Vránu aktivně nabíhajícího do pokutového území Skaštic v 55. minutě. Chyba Š. Vrány u autové čáry poslala hosty do obrovské šance, střelu Motala k tyči Michut chytá. Další domácí obranné „okénko“ zavřel Kiss Farkas a po chvíli střelu ze střední vzdálenosti zneškodňuje Michut.
V 83. minutě mohl převážit vítězství na stranu domácích Gajdoš. Jeho oblouček přeletěl brankáře hostů, ale mezi tři tyče bohužel nezamířil. V následující minutě Kiss Farkas hlavou po rozehraném rohu netrefuje branku. V další šanci se objevuje Vozák, avšak „z první“ z hranice malého vápna přestřeluje.
Další okamžik je pro domácí studenou sprchou. Dobrý centr od pokutového území hostů nikdo z útočících hráčů netrefuje, Skaštice jdou do brejku a po přesném centru Frýdl hlavou zařizuje Hanákům všechny body.
Valmezu se nedá upřít snaha zlomit zápas ve svůj prospěch, ale slabá produktivita v útoku tentokrát na body nestačila.