Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

A muži

4. 8. 2020: Nová posila A týmu mužů


Vážení sportovní fanoušci! Dovolujeme si Vám představit další posilu našeho A týmu do nadcházející sezóny 2020/2021. Náš divizní tým posílí hráč z klubu FC Baník Ostrava, Josef Šafář! Jeho jsme, jak bývá dobrým zvykem, pořádně vyzpovídali.

Ahoj Pepo, trenér Pavel Hajný si tě vybral jako jednu z posil našeho A týmu. Mohl by ses našim fanouškům krátce představit?

Jmenuji se Josef Šafář, mám 19 let, jsem ogar z Hrachovce a za svoji fotbalovou kariéru jsem si prošel mládeží Baníku Ostrava, ve kterém jsem prožil úžasné 4 roky, pod vedením, dovolím si říct, že nejlepších trenérů v republice. Dále jsem si rok odkopal v Karviné, která na mě udělala dojem hlavně kabinou. Kluci mě přijali bez problémů do party, a byl to pro mě v tomhle ohledu rok, který se mi vštípil do hlavy tím, že vztahy v kabině jsou základ všeho.

Moje kariéra, však nabila otáčky, když si mě v U12 vytáhl z Hrachovce doTJ Valašské Meziříčí trenér René Fröhlich. Dal mě pořádně do latě a později mě vzal na trénink do Baníku, ve kterém jsem se uchytil.

Přicházíš jako hráč FC Baník Ostrava, kdy jsi předtím působil v MFK Karviná, co tě vedlo k Valašskému Meziříčí?

Valašskému Meziříčí jsem měl vždy blízko, přeci jen jsem tady vyrůstal. Ale v první řadě mě oslovilo jednání, kterým se ke mně vedení klubu prezentovalo.

Jaké máš zatím pocity z klubu?

Pocity z klubu mám zatím jen pozitivní a nemyslím si, že by se to mělo měnit. Pár kluků, už v kabině znám. Hrál jsem s nimi a těším se, až si s nimi po dlouhé době zahraju znovu.

Trenér Hajný na tebe spoléhá hlavně v defenzivní činnosti, jaký je tvůj nejoblíbenější hráčský post? 

Mám svůj oblíbený post a tím je středový defenzivní záložník. Myslím si, že jsem se na této pozici našel. Jelikož nejsem baletka, která se bojí soubojů, tak mám raději ostřejší zápasy. Mou předností na této pozici je soubojovost a možná by se dalo říct, že i dravost. Nikdy nikomu nic nenechám jen tak.

Po dlouhé koronavirové pauze tě čeká znovu pravidelný tréninkový proces jak ses udržoval ve formě během vynucené přestávky? 

Přes pauzu jsem pracoval hlavně na silové stránce, ale snažil jsem se zlepšit si i svou technickou fotbalovou stánku. Absolvoval jsem i pár tréninků s kondičním trenérem a taky jsem pravidelně chodil s fotbalisty z Hrachovce trénovat.

Jak hodnotíš proběhlou letní přípravu? 

Příprava je vždy náročná, ale je potřeba se s tím poprat, abychom byli na sezónu ve formě a mohli bojovat o to nejvyšší umístění.

Jaké jsou tvoje očekávání do nadcházející sezóny?

Jelikož vím, jak na tom kluci jsou, tak moje očekávání vedou k jasnému cíli a tím je dostat Valašské Meziříčí zpátky do 3. ligy. Kvalita na to je, teď ji jen musíme prokázat v zápasech.

Chtěl by jsi něco vzkázat naším fanouškům?

Na fanoušky se velice těším, bude to pro mě super, hrát před domácími fanoušky. Doufám, že nás budou podporovat a budou s námi jezdit i na výjezdy, protože fanoušci jsou duší týmu a bez nich to nejde. Takže čím více fanoušků nás bude podporovat, o to větší motivace, to pro nás hráče bude, abychom jim vozili domů co největší počet bodů a taky radost z dobrého fotbalu.

Děkujeme Josefovi za vyčerpávající odpovědi a i přes současné zdravotní komplikace věříme, že se jistě brzy zapojí do mistrovských utkání.

AH

/josef-safar.jpg

www.deza.cz
www.ifortuna.cz
www.lionsport.cz/
www.adidas.cz/
www.activecolour.com/
www.cscabot.cz
www.lvtrans.cz
www.valasskemezirici.cz
www.tsvm.cz
www.csad.cz
www.umrtvolky.cz
www.mlekarna-valmez.cz/
www.schott.com/
www.pneu-ukopeckych.cz/
www.robe.cz/
www.skalkalahudky.cz/