Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

A muži

20. 10. 2019 - muži A, muži B: Oba týmy potěšily valašskomeziříčské diváky

Víkendový fotbal nabídl dva zajímavé duely. V sobotu se představili domácím divákům muži B a v neděli, rovněž doma, muži A.

TJVM B - TJ Horní Lideč 2:0 (0:0)
Sobotní zápas I. A třídy mezi naší Benfikou a TJ Horní Lideč
byl ve znamení kopané velmi slušné úrovně. Oboustranně produkovaná útočná hra se musela přihlížejícím líbit. Začátek zápasu patřil hostům, dvě tutovky však nevyužili. Mrzet je mohla zejména střela do tyče po jednom z rohů. Poté se hra přelévala mezi oběma brankami a oba týmy se dostávaly do pěkných šancí. Postupně se útočnými choutkami prezentovali domácí Kundrát, Daniš či Horáček a za hosty Surovec a Krajča. Pěkná akce Valmezu volající po gólu byla k vidění díky Strakovi a jeho přesnému centru zprava na hrot na Horáčka a po změně stavu zcela jistě volal průnik prvně jmenovaného a dobré propíchutí míče na Daniše, který však místo střely slabší nohou si zbytečně přehazoval míč, který následně skončil těsně vedle Hornolidečské brány.
Bezbrankový poločasový výsledek vzal rychle za své ihned na začátku druhého dějství. Šance domácích v podání dua Gajdušek – Zachrdla skončila nepřesným míčem na kopačkách jednoho z hostujících obránců. Straka aktivním napadáním balón získal zpět, přihrávka do prostoru značky pokutového kopu a Horáček se střelecky nemýlil – 1:0. Vzápětí takřka identická akce v podání stejné dvojice hráčů gólem neskončila. Vynucená střídání na straně Valmezu na chvíli předala otěže zápasu do rukou Horní Lidče. Zhruba 15 minut se Valmez z vypětím sil bránil sérii rohů hostujících hráčů. Od 70. minut se hra opět vyrovnala a přicházeli další šance na obou stranách. Upravit stav mohli valašskomeziříčtí Halašta nebo po chvíli Štys, na straně Horní Lidče vyslal střelu na Pobořila Kolář. Konečnou podobu výsledku stanovila v 88. minutě pěkná kombinace Kundrát – Horáček – 2:0.

TJVM - SK Dětmarovice 2:1 (1:1)
Netradičně v nedělním dopoledni muži A přivítali v divizním utkání tým SK Dětmarovice. Kdo očekával jednoznačný zápas, musel být zklamán. Oba týmy se dostávaly do šancí zhruba ve stejném počtu. Ty domácí byly přece jen o trochu nebezpečnější. Do sítě mohl zapadnout míč po jednom z rohů domácích. Pár centimetrů od brankové čáry jej však bezpečně uklidila hostující obrany. Změna skóre nastala až v samém závěru první části hry. Nedorozumění dětmarovického obránce s gólmanem využil ve 44. minutě pohotově Michálek a Valmez vedl 1:0. Chvilková ztráta koncentrace umožnila takřka okamžité srovnání stavu. Po rozestoupení domácí obrany vystřelil ze střední vzdálenosti na vzdálenější tyč Mičola a do šaten se šlo za stavu 1:1.
Ve druhé půli byli mnohem aktivnější valašskomeziříčští borci. Nejprve se před brankářem Dětmarovic sám ocitl Žilinský. Obejití strážce svatyně hostů se mu však nevyvedlo dle jeho představ. Největší šanci měl Šimon Vrána, který střelou z voleje orazítkoval tyč. Tentýž hráč v 84. vnesl klid do domácích řad, prokličkoval hřiště, ustál nedovolený zákrok a zvýšil na 2:0. V samém závěru si okénko vybrala domácí obrana, ale osamocený dětmarovický útočník z prostoru penaltové značky přestřelil Michutovu branku. Vítězství Valašského Meziříčí je za trpělivou hru zasloužené.