Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

A muži

Bleskové rozhovory - Lukáš Pobořil


Dalším mužem, který hraje fotbal rukama je brankář Lukáš Pobořil. I on se zhostil naší zpovědní bleskovky na výbornou.
Lukáši, fotbaloví fanoušci tě určitě na hřišti na první pohled poznají, protože máš vždy jiný dres než ostatní spoluhráči. Tedy je jasné, že jsi brankář. Mohl bys uvést pár slov o sobě?
Jmenuji se Lukáš Pobořil, ale všichni mi říkají a znají mě spíš pod přezdívkou Labuť (smích). Je mi 19 let a fotbal hraji od čtyř. Jsem brankář. Začínal jsem ve Valmezu, kde jsem prošel všechny kategorie od benjamínků až po muže. Dva roky jsem chytal za hanácký klub SK Sigma Olomouc, kde jsem nabral spoustu skvělých zkušeností. Mezi mé největší úspěchy patří tituly s Valmezem v kategoriích U17 i U19 v Moravskoslezské divizi. Dále určitě i tituly za Sigmu - v kategorii U17 a titul v Celostátní lize v kategorii U19. Nyní jsem už rok zpátky ve Valmezu. Těším se na novou sezonu s novým trenérem, novými i staronovými hráči a pro mě s novou soutěží.

Jaké herní pokyny ti naordinoval trenér Pavel Hajný?
Nepustit ani jeden míč za svá záda. (smích)
Jsem brankář, takže mojí hlavní úlohou bude dirigovat a organizovat si hráče před sebou. A hlavně neinkasovat žádnou branku!

Jaké jsou tvoje pocity z letní přípravy a začátku sezóny?
Přípravu jsem začal později než ostatní kluci. Pořád se jednalo, kde budu hrát, ale já si nakonec vybral Valmez, protože je to moje srdcová záležitost. Mé pocity z letní přípravy jsou jen pozitivní. Přišli noví hráči, do kabiny zapadli skvěle a zatím vše klape. Na tréninky či zápasy využíváme dvě skvěle připravené travnaté plochy, za což bych chtěl udělit pochvalu našemu správci Radkovi Ostřanskému. Dále máme k dispozici umělou trávu.

Tým i tebe čeká divize F, co si myslíš o nadcházející sezóně?
Divizi jsem ještě nikdy nehrál, takže vůbec netuším, jak ostatní týmy hrají. Těším se na to, že poměříme síly s B-týmy ligových nebo druholigových týmů. Soutěž bude těžká a věřím, že všechny zápasy budou hodně vyrovnané. Jsem také rád za to, že si zahraji proti kamarádům, proti kterým jsem hrál, když jsem byl v Sigmě. Troufám si říct, že skončíme do pátého místa!

Jako každý fotbalista, i ty určitě máš nějaký fotbalový sen?
Mým dlouhodobým snem je zahrát si v zahraničí, avšak nyní je mým snem pomoci vrátit Valmez do 3. ligy. Rád bych si zahrál i první nebo druhou ligu tady u nás. Jsem mladý, takže mám vše ještě před sebou, takže doufám, že si nějaký ze svých fotbalových snů splním.

Chtěl bys něco vzkázat fanouškům Valmezu?
Ano! Chtěl bych jim říct, ať zapomenou na minulou sezonu a přijdou se podívat na naše zápasy. Aby si k nám našli znovu cestu, fotbalem se bavili a fandili nám.
KS;-)

/lukas-poboril.jpg

www.deza.cz
www.ifortuna.cz
www.lionsport.cz/
www.adidas.cz/
www.activecolour.com/
www.cscabot.cz
www.lvtrans.cz
www.valasskemezirici.cz
www.tsvm.cz
www.csad.cz
www.umrtvolky.cz
www.mlekarna-valmez.cz/
www.schott.com/
www.pneu-ukopeckych.cz/
www.robe.cz/
www.skalkalahudky.cz/