Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

A muži

Cíle, které máme


Vážení příznivci fotbalu!
V minulém článku jsme zmínili část nově nastolených cílů. Dovolte nám, abychom v tomto pokračovali.

 1. Výbor fotbalového oddílu
  Tento vrcholový orgán prošel za posledních 12 měsíců mnoha změnami, a to jak ve složení, tak i v nastavení povinností a pravomocí jednotlivých členů.
  Do jarní fotbalové sezony 2019 výbor klubu vkročí v této sestavě:
  Jaromír Odstrčil – předseda (jednání se sponzory), Daniel Šulák – místopředseda (mládež, jednání se sponzory), Marek Netolička – místopředseda (týmy mužů, ekonomika, média, PR, jednání se sponzory), Libor Výmola – místopředseda (A týmy mužů, jednání se sponzory), Karel Straka – člen výboru (média a PR, vedoucí týmů U19 a B týmu mužů), Vítězslav Nesvadba – člen výboru, Radek Ostřanský – člen výboru (správce stadiónu), Petr Masařík – člen výboru (vedoucí A týmu mužů), Petr Zahradníček – člen výboru.
  Všechny činnosti klubu jsou řádně projednávány na pravidelných (případně mimořádných) jednáních výboru klubu. Členové výboru klubu plní, na jednání odsouhlasené, přidělené úkoly a snaží se o bezproblémové fungování klubu.
 1. Personální obsazení
  Z pozice členky výboru i tajemníka oddílu, po dlouholeté obětavé práci pro klub, odešla na vlastní žádost Anna Žilinská.
  Na místo manažera klubu byl na plný pracovní úvazek přijat Mgr. Antonín Hořín. (Rozhovor s ním přineseme v příštím článku.)
  Pozici tajemnice klubu bude vykonávat Lucie Matochová.
 1. Ekonomika klubu
  V polovině minulého roku byl oddíl v nezáviděníhodné situaci. Plánované příjmy nebyly naplněny a hrozba „červených čísel“ přiměla členy výboru ke zvýšené aktivitě. Transparentním jednáním se sponzory klubu (na prvním místě je třeba zmínit vstřícnost a pochopení ze strany města Valašské Meziříčí) došlo k malému zázraku. Roční účet skončil vyrovnaným stavem.
  Obrovské poděkování patří všem sponzorům, kteří zjistili, že nové vedení klubu to s jeho přerodem v oddíl založený na regionálních hráčích a trenérech myslí vážně a ztotožnili se rovněž s novou klubovou vizí maximální podpory mládeže.
  Pro rok 2019 je stěžejním úkolem postaveným před výbor klubu konsolidace finančních prostředků a vyrovnaný rozpočet.
  Vedení klubu pevně věří, že i v roce 2019 zachovají příznivci a mecenáši klubu svoji přízeň, zvláště když pevně nastolená cesta zcela zřetelně nabývá jasných obrysů.
 1. Hráčská základna
  Do „podzimní sestavy“ týmu mužů plánujeme příchod hráčů Pala (z Lichnova), Kociána (z Kopřivnice) a Fojtíka (z Hlučína), týmy U19 a muže A budou střídat dva dorostenci – Straka a Kadla.
  Výbor klubu stanovil jednoznačný úkol pro sebe i trenéry všech mládežnických kategorií. Podpořit a motivovat hrdost mladých fotbalistů na to, že nastupují za Tělovýchovnou jednotu Valašské Meziříčí.
  Budování vlastní členské základny je prioritním cílem. Již dnes máme všechny mládežnické týmy ve vysokých soutěžích a tento standard chceme udržet.
  Velikost města a jeho výborná dopravní dostupnost ze širokého okolí či rozsáhlý sportovní areál nám, spolu se sportovním nadšením realizačních týmů všech kategorií a zavazující dlouholetou tradicí klubu, velí zahájit činnost centra kvalitní fotbalové výchovy pro Valašsko a přilehlých oblastí Olomouckého a Moravskoslezského kraje.
 1. Trenérské kádry
  Ani v této oblasti nespíme na vavřínech. Usilujeme o maximální možné zkvalitňování trenérských postů.
  Jak již bylo řečeno trenérem A týmu mužů se stal Marian Bedrich. Vedoucím trenérem SpSM byl jmenován zkušený Jozef Sluštík. Tým U15 přebírá trenérský matador našeho oddílu Vladimír Kostka. K B týmu mužů se vrací náš „kmenový lodivod“ Zdeněk Maléř, který bude současně „pravou rukou“ vedoucího trenéra SpSM.
  Nastavili jsme jasná pravidla fungování a trenérů a jejich asistentů. Jednoznačně podporujeme zvyšování trenérské kvalifikace a tomu jsme podřídili i motivační systém odměňování.
  Můžeme se pochlubit příkladnou komunikací a spoluprací realizačních týmů všech družstev navzájem. Nastolili jsme ovzduší vzájemné důvěry.
 1. Sportovní zázemí
  Sportovní areál je naší cenou devizou. Dvě travnatá hřiště a jedna hrací plocha s umělou trávou jsou využívány na maximum. Díky jasně sjednaným podmínkám mezi naším klubem a městem Valašské Meziříčí mohou naši hráči během tréninkových jednotek využívat posilovnu v areálu TK DEZA a rovněž regenerace v krytém bazénu nebo na letním koupališti jsou velkým bonusem. Jednání s městem Valašské Meziříčí nám dávají naději na další rozvoj sportovní infrastruktury a zkvalitňování fotbalového zázemí.
 1. Diváci
  Pokles zájmu diváků na zápasy A týmu v podzimní části letošní sezóny je, vzhledem k postavení týmu v soutěži, zcela logický a nijak jej nezastíráme. Jsme však přesvědčeni, že jarní boje mužů budou ukázkou lepší fotbalové tváře a naši příznivci si na náš stadión opět najdou cestu.
  Co se zaplněnosti tribun týká, těšíme se na divizní podzim. Takřka regionální soutěž dává tušit zvýšený zájem o to „být při tom“. Derby zápasy se Vsetínem budou, co se návštěvnosti týká, zcela jistě třešničkou na dortu.
  Velmi potěšující je zvyšující se počet návštěvníků na zápasech mládežnické kopané. Především herně velmi kvalitní zápasy dorostenců v Moravskoslezské lize přitahují stále více sportovních diváků.
  Za pochopení v horších časech, povzbuzování a podporu jsme všem naši příznivcům velice vděčni. Slibujeme, že uděláme vše pro to, abychom vám, našemu „dvanáctému hráči“, poděkovali svými výkony na hřišti.
 1. Kontakt s ligovými kluby
  Již nyní iniciujeme schůzky se zástupci klubů zvučných jmen. Zahajujeme nové formy spolupráce s nimi a jsme rádi za kladnou odezvu. S potěšením konstatujeme, že vedení těchto klubů plně respektuje naši dobrou práci a naprosto podporuje další možnosti vzájemné kooperace.

Cestu, na níž jsme v r. 2019 ve fotbalovém klubu Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek nastoupili, považujeme za velmi trnitou a plnou překážek. Naše jasná a cílevědomá vize nám dává pokyn se po této cestě vydat. Nastoupit na její začátek, překonat počáteční nesnáze a kráčet dál a dál.
Věříme, že všichni, kteří mají valašskomeziříčský fotbal rádi (hráči, trenéři, sponzoři, diváci…) nás v našem dobrém snažení budou maximálně podporovat.
KS;-)

/3-596cddac3212d.jpg

www.deza.cz
www.ifortuna.cz
www.lionsport.cz/
www.adidas.cz/
www.activecolour.com/
www.cscabot.cz
www.lvtrans.cz
www.valasskemezirici.cz
www.tsvm.cz
www.csad.cz
www.umrtvolky.cz
www.mlekarna-valmez.cz/
www.schott.com/
www.pneu-ukopeckych.cz/
www.robe.cz/
www.skalkalahudky.cz/