Víkendové výsledky Tréninkový plán Rozpis víkendových zápasů

A muži

10. 2. 2019 - muži A: První letošní valašské derby vyhrál Valmez


Respektujeme kohokoliv, kdo ve kterémkoliv klubu vykonává jakoukoliv obětavou a náročnou práci. Nikdy se nesnížíme k nesportovnímu a nepravdivému komentování vnitřního dění v jiném klubu, jako to udělali na jiných webových stránkách. Naopak – jsme připraveni kdykoliv pochválit či vyzvednout úspěch jiného týmu, který znamená motivaci pro ostatní kluby. Přinášíme raději reportáž z kvalitního přípravného derby zápasu.
Jak to vypadalo na výborně připravené vsetínské umělé trávě Pod Pecníkem?
Valašské Meziříčí, při skládání kádru na důstojné jarní rozloučení s MSFL, konečně začíná ukazovat, že umí vyhrávat. Rodící se divizní tým se zdravě rozhodl, že by bylo záhodno okusit chuť vítězství.
Skóre herně vyrovnaného duelu (bez jakýchkoliv „růžových brýlí“ v pohledu na „svůj tým“) stanovilo několik aspektů.
Malé rozměry hrací plochy, které vedou spíše k osobním soubojům, než ke kombinačnímu fotbalu, vyhovovaly spíše domácím. Naši borci si na prostředí zvykali pomalu. Byli to však meziříčtí, kdo první rozvlnil síť za zády gólmana. Po pěkné herní akci se Valmez dostal k hranici „velkého vápna“ a Furmánkova střela a současné zaváhání vsetínského brankáře znamenaly vedoucí gól hostů.
Domácí zvýšili útočné choutky, přesto se do mnoha šancí na vyrovnání, díky zodpovědné hře zadních řad Valmezu, nedostávali. Největší domácí „tutovku“ vyrobili hosté. Nedorozumění valašskomeziříčských záložníků a chybné posunutí míče vybídlo „z ofsajdu se vracejícího“ domácího útočníka k samostatné akci, s níž naložil tak, jak je to diváky očekáváno a přinesl do vsetínských řad radost z kýženého vyrovnání.
Hráči z Valašského Meziříčí se záhy oklepali a ještě před závěrečným hvizdem převážili výsledek na svoji stranu. Po rozehrávce mezi Palo a Šichorem se poslední jmenovaný opřel do míče, který skončil u tyče vsetínské brány.
Ohlas vedoucího týmu TJVM Petra Masaříka: „Bojovné, vyrovnané utkání rozhodla naše větší chuť po vítězství. Konečně nám vycházely gólové střely a současně zodpovědná hra směrem dozadu. Největší šanci domácích jsme připravili vlastní hrubkou my. Chceme se od tohoto zápasu odrazit v nastavení týmové pohody a klidné přípravě na fotbalové jaro. Přípravný zápas splnil herní účel, který jsme po týmu požadovali.“
Sestava TJVM: Michut – Michálek, Dekleva, Matyáš, Sovák – Žilinský, Šichor, Vrána, Bartozel - Furmánek, Výmola, střídali: Palo, Koleček, Gajdoš, Dobeš, Fojtík, Gold.
www.deza.cz
www.ifortuna.cz
www.lionsport.cz/
www.adidas.cz/
www.activecolour.com/
www.cscabot.cz
www.lvtrans.cz
www.valasskemezirici.cz
www.tsvm.cz
www.csad.cz
www.umrtvolky.cz
www.mlekarna-valmez.cz/
www.schott.com/
www.pneu-ukopeckych.cz/
www.robe.cz/
www.skalkalahudky.cz/